فارس/ سخنگوي انصارالله گفت، آمريکا کاملا در کنار ائتلاف متجاوز ايستاده و هر زماني که نيروهاي ائتلاف در ميدان شکست مي‌‌خورند گفتمان واشنگتن تغيير مي‌کند و به آتش‌بس فرا مي‌خواند.

«تيم ليندرکينگ» نماينده ويژه آمريکا در امور يمن چهارشنبه (ديروز) به عربستان سعودي سفر و با مقامات اين کشور و نيز مقامات دولت مستعفي يمن ديدار کرد.

وزارت خارجه آمريکا ديروز اتهاماتي به دولت نجات ملي يمن زد و در ادامه مدعي ارائه پيشنهاد جديد در مقابل توقف درگيري‌ها در مأرب (تقريبا در مرکز يمن) خبر داد .

وزارت خارجه آمريکا ادعا کرد، اين پيشنهاد شامل توقف عمليات نظامي نيروهاي صنعاء در مأرب است و واشنگتن هم در مقابل تلاش مي‌کند محاصره تحميل شده بر يمن از سوي ائتلاف سعودي را بردارد.

در اولين واکنش، «محمد عبدالسلام» سخنگوي انصارالله و رئيس هيأت ملي مذاکره‌کننده دولت نجات ملي يمن در توييتر خود نوشت، تجديد موضع حمايتي آمريکا از ائتلاف متجاوز ثابت مي‌کند که آمريکا در پشت پرده اين تجاوز و محاصره يمن ايستاده و اين خود يک شاهد بر حقيقت نبرد در يمن است. اين مواضع کاملا با اظهارات و دعوت‌هاي مکرر آمريکا به تحقق صلح در يمن در تضاد است.

 عبدالسلام در هشتم ماه جاري ميلادي (ژوئيه) هم گفته بود، سياست فريبکارانه آمريکا در برابر هر تحول ميداني آشکار مي‎شود و نشان مي‌دهد که حقيقت اين نبرد در راستاي منافع چه کسي ست.

وي افزود، پس از شکست نيروهاي ائتلاف در جبهه «البيضاء»، گفتمان واشنگتن تغيير خواهد کرد و خوستار صلح و آتش‌بس خواهد شد. زماني که نيروهاي وابسته به ائتلاف و آمريکا در ميدان شکست مي‌خورند واشنگتن به سرعت گفتمان خود را تغيير مي‌دهد تا با فريب، ورق‌ها را برگرداند و تغيير دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar