ايسنا/ مشاور ارشد رئيس‌جمهوري ترکيه در مصاحبه‌اي گفت، همکاري نظامي ميان روسيه و ترکيه از جمله درباره سامانه‌هاي دفاع هوايي اس-۴۰۰ نيازهاي آنکارا را محقق کرده و ادامه خواهد يافت.

مشاور اردوغان گفت: در خصوص اس-۴۰۰، موضع ما همواره آشکار بوده است. آنچه ما به مردم درباره اس-۴۰۰ گفته‌ايم دقيقا آن چيزي است که فکر مي‌کنيم. جزئياتي که ما درخصوص قراردادها با کشورهاي غربي يا روسيه بيان کرده‌ايم، همچنان پا بر جا هستند. همکاري نظامي با روسيه، منافع ترکيه را محقق کرده و ادامه خواهد يافت، درست مثل همکاري نظامي با کشورهاي غربي.

مشاور رئيس‌جمهوري ترکيه همچنين تاکيد کرد، روسيه نبايد بابت صادرات تسليحاتي ترکيه به اوکراين نگراني داشته باشد.

کوچوکيلماز گفت: ترکيه در ايجاد روابط با يک کشور، مشکلاتي در روابط با کشور ديگر ايجاد نمي‌کند. ما مسائل را از هم جدا مي‌کنيم. ترکيه توانايي و مهارت‌هاي ديپلماتيکي دارد که بتواند هم‌زمان روابط چند بعدي را با کشورهاي مختلف حفظ کند. ما با توجه به نيازها و علايق خود به ايجاد روابط با کشورهاي مختلف ادامه خواهيم داد. در اين زمينه، متحدان، دوستان و کساني که با آنها همکاري مي‌کنيم، نبايد نگران باشند.

در اوايل آوريل، اوکراين پهپادهايي را از شرکت بايراکتار ترکيه خريداري کرد. مسکو از اين قرارداد استقبال نکرد و مولود چاووش اوغلو، وزير امور خارجه ترکيه گفت که تصميم فوق عليه روسيه نيست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar