باشگاه خبرنگاران/ وزير خارجه رژيم صهيونيستي اواخر مرداد ماه براي رايزني با مقامات مغرب راهي اين کشور مي‌شود.
 
در پرتو سازش دولت رباط با تل‌آويو، يائير لاپيد اعلام کرد اولين سفر رسمي او در مقام وزارت خارجه رژيم صهيونيستي ۱۱ و ۱۲ اوت (۲۰ و ۲۱ مرداد جاري) به مقصد مغرب انجام خواهد شد.

او افزود اين سفر پس از از سرگيري پرواز‌هاي مستقيم بين رباط و تل‌آويوانجام مي‌شود.  

سخنگوي وزارت خارجه رژيم صهيونيستي نيز به روزنامه تايمز اسرائيل گفت: سفر لاپيد اولين سفر وزير خارجه اين رژيم به مغرب خواهد بود، اما جزئيات اين سفر هنوز نهايي نيست. الون اوشپيز، يک مقام وزارت خارجه رژيم صهيونيستي دو هفته پيش به مغرب سفر کرده و دعوتنامه کتبي لاپيد را تحويل مقامات مغرب داده است.

رژيم صهيونيستي سوم مرداد اعلام کرد که نخستين پرواز گردشگري از تل آويو به مقصد مغرب انجام و خط مستقيم پروازي رسما برقرار شد. اين پرواز‌ها به صورت مستقيم ميان تل‌آويو و مغرب و کازابلانکا و با هدف جذب ٣٨٠٠٠ گردشگر صهيونيست تا پايان سال جاري انجام خواهد شد و شرکت هواپيمايي مغرب هم اعلام کرده ۱۲۰۰۰ گردشگر صهيونيست را تا پايان ۲۰۲۱ وارد مغرب مي‌کند. مغرب انتظار دارد ۲۰۰ هزار گردشگر صهيونيستي را تا سال ۲۰۲۲ جذب کند.

مغرب در ماه دسامبر ۲۰۲۰ در ازاي به رسميت شناختن حاکميت اين کشور بر منطقه صحراي غربي از سوي آمريکا، روابط خود را با رژيم صهيونيستي عادي کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar