فارس/ نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي دو عمليات نيروهاي ائتلاف سعودي براي نفوذ به جنوب استان الحديده را ناکام گذاشتند.در همين حال جنگنده‌هاي سعودي امروز 12 مرتبه يمن را بمباران کردند.

نيروهاي ائتلاف سعودي-آمريکايي در دو عمليات خود براي پيشروي در استان الحديده در جنوب يمن ناکام ماندند.

به گزارش شبکه المسيره، نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي دو تلاش ائتلاف سعودي براي نفوذ در منطقه الفازه در جنوب الحديده را ناکام گذاشتند.

در منطقه «المغرس» شهر التحيتا در استان الحديده نيز يک کودک به ضرب گلوله نيروهاي ائتلاف سعودي زخمي شد.

 الحديده از سال ۲۰۱۹ در محاصره ائتلاف سعودي و مزدورانش است و دولت مستعفي منصور هادي هم هرگز به توافق نامه آتش‌بس سوئد درباره اين شهر به منظور توقف حملات نظامي و رسيدن احتياجات شهروندان اين شهر پايبند نبوده است.

در استان «مأرب» نيز، ائتلاف سعودي  که نتوانسته است جلوي پيشروي روز افزون نيروهاي ارتش و کميته هاي مردمي را بگيرد، نيروي هوايي آن امروز در نُه نوبت شهرهاي رحبه و جبل مراد را بمباران کرد.

شهر «صرواح» استان مارب نيز در دو نوبت بمباران شد و در استان الجوف نيز منطقه الظهره در شهر خب   و الشعف براي دومين روز متوالي در دو نوبت بمباران شد.

شهر «باقم» استان صعده نيز امروز يک بار بمباران شد.

ائتلاف سعودي روز گذشته نيز در ۲۶ نوبت استان‌هاي مارب، الجوف و صعده را بمباران کرده بود.

ائتلاف سعودي اين روزها در حالي دست از تجاوز نظامي عليه يمني‌ها برنمي‌دارد که يمني‌ها با پايبندي به مناسبت‌هاي ديني خود مثل سال‌هاي قبل، عيد غدير را در 117 ميدان از شهرهاي صنعاء و 14 استان اين کشور جشن گرفتند. 

 اين جشن‌ها به صورت باشکوه در صنعاء و ديگر استان‌هاي يمن از جمله صعده، عمران، مأرب، حجه، المحويت، الحديده، إب، تعز، ذمار، البيضاء، الضالع و ريمه برگزار شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar