مهر/ آمريکا وقوع حملات سايبري گسترده عليه برخي نهادهاي قضائي و دادگستري اين کشور را که به تازگي ابعاد آن در حال نمايان شدن است، تائيد کرد.

به گزارش هيل، آمريکا اعلام کرده که برخي نهادهاي قضائي و دادگستري اين کشور هدف حملات سايبري بزرگ قرار گرفته اند.
اين خبر را وزارت دادگستري آمريکا اعلام کرده و در اين ارتباط گفت: در حمله سايبري بزرگي که چندي قبل عليه نهادهاي مختلف اين کشور و دفاتر دادستاني صورت گرفت، بسياري از اين نهادها هک شدند.
گفته شده شدت اين حملات سايبري بسيار بزرگ بوده و ابعاد آن به تدريج در حال نمايان شدن است.
وزارت دادگستري آمريکا زمان اين حملات را سال گذشته عنوان کرده و افزود در اين حملات داده‌هايي از جمله تمامي ايميل‌ها و فايل‌هاي پيوست آن‌ها در اختيار هکرها قرار گرفته است.
براساس اين گزارش در حمله سايبري اخير ايميل‌هاي کارمندان شاغل در ۲۷ دفتر دادستاني در ۱۵ ايالت آمريکا به علاوه حوزه قضائي کلمبيا و نيويورک مورد استفاده هکرها قرار گرفته و از جمله فقط در نيويورک، ايميل هشتاد درصد از کارکنان دفاتر دادستاني به سرقت رفته است.
حمله سايبري اخير عليه آمريکا در حالي صورت گرفته که کمتر از يک ماه پيش شرکت آمريکايي مايکروسافت خبر داد که بيش از ۱۵۰ اداره دولتي، انديشکده و ساير سازمان‌ها در آمريکا هدف حملات سايبري قرار گرفته‌اند. در آن زمان نيز اعلام شد که يک گروه هکري بنام «نوبليوم» به سه هزار حساب ايميل در سازمان‌هاي مختلف که بيشتر آنها در آمريکا قرار دارند، حمله کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar