ايرنا/ نيروهاي الحشد الشعبي (بسيج مردمي) عراق، تلاش گروه تروريستي داعش براي نفود به منطقه اي در جنوب استان صلاح را خنثي کردند.

به گزارش شبکه خبري العهد، عناصر تروريستي داعش روز شنبه قصد نفود به منطقه العجيليه در ناحيه يثرب واقع در جنوب استان صلاح الدين را داشتند که با اقدام و تيراندازي به موقع نيروهاي تيپ۴۱ الحشد الشعبي، ناگزير به فرار شدند.

در پي اين حمله، نيروهاي الحشد الشعبي عمليات جستجو و تعقيب عناصر تروريستي داعش در اين منطقه را به منظور برقراري امنيت و نابودي هرگونه عامل تهديد کننده ثبات و امنيت، آغاز کردند.

تروريست هاي  داعش روز  جمعه به  يک مجلس عزاداري در شرق منطقه بلد واقع در جنوب استان صلاح الدين (نزديک سامراء) حمله کردند که دست کم ۵ کشته و ۲۰ زخمي به جاي گذاشت.

 تحرکات داعش در روزهاي اخير به ويژه پس از اظهار آمريکايي ها مبني بر ضرورت ادامه حضور در عراق به بهانه مبارزه با اين گروه تروريستي در چارچوب گفت و گوهاي راهبردي بغداد-واشنگتن روندي فزاينده يافته است.

الحشد الشعبي چهارشنبه هفته گذشته نيز حمله تروريست هاي داعش به مراکز ايست و بازرسي در «نفط خانه» (شمال شرق ديالي)، نزديک مرزهاي ايران و عراق را خنثي کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar