ايسنا/ معاون بايدن قرار است براي تقويت روابط در نخستين سفرش به ويتنام و سنگاپور برود.

به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، سخنگوي کاخ سفيد اعلام کرد: کامالا هريس، معاون جو بايدن، رئيس جمهوري آمريکا قرار است در ماه جاري ميلادي (اوت) به سنگاپور و ويتنام برود و اين سفر با هدف تقويت روابط و گسترش حمايت اقتصادي است.

وي ادامه داد: در جريان اين سفر، هريس درباره امنيت منطقه، پاندمي کرونا، تغييرات جوي و همچنين تلاش‌هاي مشترک به منظور پيشبرد نظم بين‌المللي مبتني بر قوانين، با مقام‌هاي دو کشور گفتگو مي‌کند.

سخنگوي کاخ سفيد همچنين ادامه داد: بايدن و هريس احياي همکاري جهاني و حفظ امنيت کشور را در اولويت خود قرار داده و اين سفر ادامه همان رويکرد است که باعث تقويت روابط بين آمريکا و کشورهاي جنوب شرق آسيا مي‌شود.

اين سفر در پي سفر لويد آستين، وزير دفاع آمريکا به سنگاپور، ويتنام و فيليپين و با هدف تمرکز بر حمايت واشنگتن از کشورهاي جنوب شرق آسيا در ميان اقدامات چين صورت مي‌گيرد.

ژنرال آستين در جريان سخنراني در موسسه بين‌المللي مطالعات استراتژيک در سنگاپور تاکيد کرده بود که آمريکا وقتي که منافعش در خطر باشد، کناري نمي‌ايستد اما همچنان به دنبال تقابل با چين نيز نيست.

وزير دفاع آمريکا همچنين به اين نکته اشاره کرده بود که به تعهداتش براي پيگيري يک رابطه با ثبات و سازنده با چين پايبند است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar