فارس/ رجب طيب اردوغان رئيس‌جمهور ترکيه اعلام کرد، يک نفر در ارتباط با دست داشتن در آتش‌سوزي‌هاي گسترده جنگل‌ها در اين کشور بازداشت شده است.

در حالي که طبق گزارش رسانه‌ها آتش‌سوزي‌هاي گسترده در ترکيه جان حداقل ۶ نفر را گرفت و بيش از ۴۰۰ زخمي بر جا گذاشته، رئيس‌جمهور اين کشور از بازداشت يک مظنون در اين ارتباط خبر داد.

رجب طيب اردوغان رئيس‌جمهور ترکيه اعلام کرد که مقام‌هاي دولت احتمال اقدام عامدانه يک نفر براي آتش‌زدن جنگل‌ها به منظور آسيب رساندن به اين کشور را رد نمي‌کنند.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، آتش‌سوزي‌هاي گسترده اخير جنگل‌ها در ترکيه که از هفته قبل از مناطقي از «آنتاليا» آغاز شد، تاکنون ۶ کشته و بيش از ۴۰۰ زخمي بر جا گذاشته است.

اردوغان در تازه‌ترين اظهارنظر درباره وضعيت جاري در ترکيه در نتيجه آتش‌سوزي گسترده جنگل‌ها اعلام کرد، يک مظنون به دست داشتن در آتش‌سوزي‌ در جنوب غرب اين کشور بازداشت شده است.

رئيس‌جمهور ترکيه توضيحي درباره نام، هويت و انگيزه احتمالي شخص بازداشت شده به ظن آتش زدن جنگل‌ها ارائه نداد و به گفتن اين جمله بسنده کرد که اين فرد در آتش زدن جنگل در نزديکي شهر «ميلاس» در استان «موغله» دست داشت.

وي افزود: «ما در حال تحقيق مفصل درباره دلايل آتش‌سوزي‌ها هستيم. اگر (دليل آتش‌سوزي‌ها) خيانتکاراني باشند که مي‌توانند سرزمين مادري خودشان را به آتش بکشند، آنها با مجازات شديدي مواجه خواهند شد».

رئيس‌جمهور ترکيه روز گذشته به‌دنبال آتش‌سوزي‌هاي گسترده در جنگل‌هاي اين کشور، در مناطق حادثه ديده «وضعيت منطقه فاجعه» اعلام کرده بود.

آتش‌سوزي در ترکيه هفته پيش در «آنتاليا» آغاز شد و به‌سرعت در مناطق جنوبي اين کشور در حال گسترش است. آتش‌سوزي‌ها باعث تخليه گسترده مردم از سراسر مناطق ساحلي و بسياري از هتل‌ها در شهرهاي تفريحي بدروم و مارماريس شده‌ است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar