باشگاه خبرنگاران/ رژيم صهيونيستي قراردادي به ارزش ۲۰۰ ميليون يورو براي فروش رادار با ارتش آلمان امضا کرد.
 
به نقل از جروزالم پست، صنايع هوافضاي رژيم صهيونيستي با همکاري شرکت هنسولت (Hensoldt) آلمان، يکي از شرکت‌هاي پيشرو در صنعت دفاعي اروپا، قراردادي را به ارزش ۲۰۰ ميليون يورو براي فروش رادار‌هاي جديد «هيوز» به ارتش آلمان امضا کردند.

 با امضاي اين قرارداد رادار‌هاي جديد با سيستم‌هاي راداري «HARD» سابق جايگزين مي‌شوند و  باعث  افزايش توانايي نظارت ارتش آلمان بر حريم هوايي اين کشور شده و قابليت دفاع موشکي بالستيک اين کشور را  تقويت مي‌کنند. اين رادار‌هاي جديد همچنين براي ماموريت‌ها فضايي و ماهواره‌اي نيز قابل استفاده هستند.

ايال شاپيرا، رئيس سازمان صنايع هوافضاي رژيم صهيونيستي درباره امضاي اين قرارداد اعلام کرد: «سازمان هوافضاي اسرائيل به انتخاب ارتش آلمان افتخار مي‌کند و همکاري با شرکت هنسولت را گامي مهم در ارتقاء فعاليت‌هاي تجاري ما در اروپا و به ويژه آلمان، با استفاده از دانش و فناوري هاي نوين که در طول سال‌ها جمع آوري کرده ايم، مي‌داند.»

ايم مقام صهيونيست مدعي شد: «ما شاهد افزايش تقاضا در سراسر جهان براي خريد رادار‌هاي مدرن ما هستيم که توانايي بالايي در رهگيري موشک‌ها  و مقابله با حملات هوايي دارد.»

اين در حالي است که سامانه گند آهنين رژيم صهيونيستي بارها در مقابله با موشک‌هاي مقاومت در جريان جنگ‌هاي گذشته و به ويژه جنگ اخير در نوار غزه ناکارآمد بوده و نتوانسته موشک‌ها را رهگيري کند. به گونه‌اي که منابع صهيونيستي پس از گذشت چند ماه از جنگ غزه اذعان کرده‌اند که اراضي اشغالي که در تيررس موشک‌هاي مقاومت بوده است، آسيب‌هاي بسياري ديده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar