ايرنا/ «واحد مبارزه با تروريسم» عراق اعلام کرد که يکي از سرکردگان گروه تروريستي «داعش» عصر ديروز (شنبه) در استان «ديالي» به هلاکت رسيد.

به نقل از رسانه هاي عراق، اين سرکرده گروه تروريستي داعش که «ابو سعد السمين» نام داشته، نقش عمده اي در عمليات اين گروه تروريستي در بمب گذاريها و تدارکات تروريستهاي انتحاري در عراق داشته است.

واحد مبارزه با تروريسم عراق همچنين اعلام کرد که مراکز اطلاعاتي اين کشور موفق شدند که  هفت عنصر ديگر گروه‌هاي افراطي که مسئول پشتيباني لجستيک براي داعش و ديگر گروههاي تروريستي در استان «کرکوک» را داشتند، در يک عمليات اطلاعاتي دستگير شدند.

منابع اطلاعاتي عراق هويت افراد دستگير شده را تاکنون اعلام نکرده اند.

«يحيي رسول» سخنگوي فرماندهي کل نيروهاي مسلح عراق نيز ديروز در اين ارتباط گفت که واحد مبارزه با تروريسم اين کشور موفق شده يکي از سرکردگان گروه داعش در استان ديالي ملقب به «ابو سعد السمين» که نقش بزرگي در انجام عمليات‌ بمب‌گذاري و تدارکاتي براي تروريست‌هاي انتحاري داشت، به هلاکت رسيده است.

اين مقام عراقي افزود که السمين همچنين مسئول تشکيلات گروه تروريستي داعش در تپه‌هاي «حمرين» را نيز بر عهده داشته است.
خبر به هلاکت رسيدن اين سرکرده داعشي در حالي اعلام مي‌شود که تعداد قربانيان حملات اين گروه تروريستي از روز جمعه تا عصر شنبه در عراق به ۲۳ کشته رسيده است که اکثر آنها را غيرنظاميان تشکيل داده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar