فارس/ يک رسانه ژاپني گزارش داد، به دنبال تنش‌ها در روابط با کره جنوبي در نتيجه اظهارات جنجالي معاون سفير ژاپن در کره جنوبي عليه رئيس‌جمهور اين کشور، توکيو اين ديپلمات ارشد را به توکيو برمي‌گرداند.

به دنبال استفاده «هيروهيسا سوما» معاون سفير توکيو در سئول از الفاظ رکيک در رابطه با رئيس‌جمهور کره جنوبي، وزارت خارجه ژاپن به او دستور بازگشت به توکيو داد.

با گذشت بيش از دو هفته از جنجال‌هاي ناشي از الفاظ نامناسب نفر دوم سفارت توکيو در سئول، رسانه‌هاي ژاپني خبر دادند که به اين ديپلمات ارشد سفارت ژاپن دستور بازگشت به توکيو داده شده است.

به گزارش راديو «کي بي اس» به نقل از روزنامه ژاپني «نيکي شيمبون»، وزارت خارجه اين کشور «هيروهيسا سوما» معاون سفير ژاپن در کره جنوبي را به توکيو فراخواند.

طبق اين گزارش، وزارت خارجه ژاپن دستور بازگشت هيروهيسا سوما به توکيو را صادر کرد و انتظار مي‌رود که او به زودي به کشور برگردد.

استفاده معاون سفير ژاپن در سئول از الفاظ رکيک در يک مصاحبه‌ و توصيف او از تمايل «مون جائه اين» رئيس جمهور کره جنوبي براي ديدار با «يوشي‌هيده سوگا» نخست‌وزير ژاپن، با واکنش تند سئول مواجه شده بود.

هيروهيسا سوما در مصاحبه خود گفته بود رئيس‌جمهور کره جنوبي در حال «مسابقه طناب‌کشي با خود» بوده و ژاپن «جايگاهي براي توجه به روابط توکيو و سئول قائل نيست».

کره جنوبي سفير توکيو در سئول را به‌دليل اظهارات معاون او احضار کرد اما سفير ژاپن در کره جنوبي در بيانيه‌اي، ضمن تأييد خبر احضارش گفته بود، هيروهيسا سوما از الفاظ نامناسبي استفاده کرده بود اما مخاطب آنها مون جائه اين نبوده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar