مهر/ ترکيه ضمن حمايت از دولت وحدت ملي ليبي، از بازگشايي جاده راهبردي شرق به غرب اين کشور استقبال کرد.

به گزارش ديلي صباح، وزارت خارجه ترکيه با انتشار بيانيه اي حمايت خود را از بازگشايي مسير «مصراته-سرت» که شرق و غرب ليبي را به هم متصل مي‌کند اعلام کرد.
وزارت خارجه ترکيه در بيانيه خود گفته است: ما از گشايش جاده ساحلي مصراته-سرت که مدتهاست بسته شده بود، بسيار استقبال مي‌کنيم.
در اين بيانيه ترکيه از تلاش ساير طرف هاي درگير از جمله شوراي رياست جمهوري، دولت وحدت ملي «دبيبه» و نمايندگي سازمان ملل در ليبي و کميسيون نظامي مشترک ۵+۵ قدرداني کرده است.
به گفته وزارت خارجه ترکيه اميد است که بازگشايي اين جاده راهبردي زندگي روزمره شهروندان ليبي را تسهيل کند و صلح و رفاه پايدار را در اين کشور تضمين کند.
آنکارا در بيانيه خود همچنين بر ادامه حمايت از مردم و دولت وحدت ملي تا آتش بس پايدار و انجام مقدمات انتخابات آينده تاکيد کرده است.
جاده بازشده در ليبي يک جاده ساحلي در شمال اين کشور است که در کنار درياي مديترانه، شرق و غرب ليبي را به هم پيوند مي‌دهد. اين جاده بسيار راهبردي است اما از زماني که جنگ داخلي ليبي شروع شد، به تصرف گروه‌هاي مسلح و عوامل همپيمان آنها درآمد. با شروع روند سياسي در ليبي، تلاش شد جاده ساحلي بازگشايي شود تا وحدت ارضي اين کشور بار ديگر بدان بازگردد. به دنبال توافق گروه‌هاي ليبيايي در اين زمينه، عمليات بازگشايي جاده ساحلي از يک ماه پيش شروع و پنجشنبه به طور کامل بازگشايي شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar