فارس/ منابع محلي عصر يکشنبه از حملات پهپادي ارتش آمريکا مستقر در آفريقا موسوم به (آفريکام) عليه گروهک الشباب در سومالي خبر دادند.

به گزارش منابع خبري، مقام‌هاي محلي سومالي گفتند هواپيماهاي بدون سرنشين آمريکايي شبه‌نظاميان الشباب را در منطقه «قياد» هدف قرار دادند. اين سومين حمله هوايي آمريکا يه شبه نظاميان در چند روز گذشته است.
گروهک الشباب از سال ۲۰۰۸ در تلاش براي براندازي دولت مشروع سومالي است و از آن زمان تاکنون عمليات‌هاي تروريستي زيادي را در موگاديشو و ديگر شهرهاي سومالي انجام داده و شمار زيادي از افراد قرباني اين حملات شده‌اند.
هنوز از ميزان تلفات نيروهاي الشباب در موج تازه حملات پهپادي آمريکا گزارشي منتشر نشده است. آمريکا مدعي است که با حمايت دولت سومالي، عليه گروه الشباب در سومالي در حال نبرد است.
«علي نور محمد» معاون رئيس منطقه «شبيلي السفلي» در امور امنيتي چندي قبل گفت که نيروهاي دولتي با پشتيباني يگان‌هاي هوايي آمريکا يک عمليات امنيتي در مناطق زراعي شهرک بريره که گروهک «الشباب» از آن خارج شده‌اند، انجام دادند.
وي افزود که در اين حمله به طور اشتباه ده غيرنظامي از جمله يک پيرزن و چند زن و کودک که در حال فعاليت در مزارع خود بودند، کشته شدند. وي تصريح کرد که اجراي تحقيقات در اين باره ادامه دارد اما اين عمليات به اشتباه رخ داده و غيرنظاميان را هدف گرفته است.
اين مسئول سوماليايي اظهار داشت که به نظر مي‌رسد نيروهاي مشترک اين عمليات را بر اساس اطلاعات غلط انجام داده‌اند زيرا منطقه مذکور در حال حاضر خالي از هر گونه پايگاه‌هاي گروهک «الشباب» است.
در دوره «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور سابق آمريکا  نيز ارتش آمريکا چندين حمله عليه مواضع گروه الشباب انجام داد که در چند مورد غير نظاميان کشته شدند.  در يکي از حملات اخير هوايي آمريکا در سومالي به کشته شدن شش غيرنظامي منجر شد. در آن حمله اشتباه پهپادي آمريکا به يک ميني بوس، شش غيرنظامي کشته شدند که در بين  آن ها يک پسر سيزده ساله  مشاهده شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar