مهر/ منابع عراقي از حمله به کاروان لجستيک ارتش آمريکا در الديوانيه در جنوب اين کشور خبر دادند.

خبرنگار الميادين گزارش داد: کاروان لجستيک ارتش آمريکا با بمب در الديوانيه در جنوب عراق هدف قرار گرفته است.
روز گذشته يکي از اعضاي عصائب اهل حق عراق، تاکيد کرد هيچگونه آتش‌بسي ميان گروه‌هاي مقاومت و ايالات متحده آمريکا در عراق وجود ندارد و فعاليت نظامي عليه اهداف آمريکا ادامه دارد.
سعد السعدي، از اعضاي ارشد عصائب اهل حق به عنوان يکي از گروه‌هاي موجود در هيأت هماهنگي مقاومت در گفت‌وگو با شفق نيوز تصريح کرد: هر گونه اظهارنظر درباره آتش‌بس با آمريکا نادرست است و آنچه از نتايج دور چهارم گفت‌وگوهاي راهبردي ميان بغداد و واشنگتن منتشر شده، گفت‌وگويي ديکته شده از سوي دولت آمريکا بر دولت الکاظمي است و گروه‌هاي مقاومت عراق نتايج اين گفت‌وگوها را به رسميت نمي‌شناسد زيرا سراسر کذب و دروغ است.
السعدي افزود: گروه‌هاي مقاومت عراق به حمله به پايگاه‌هاي امريکايي و مراکزي که اشغالگران در آن هستند، با همه تجهيزات نظامي ادامه خواهند داد زيرا هيچ گونه آتش‌بسي ميان هيأت هماهنگي مقاومت و اشغالگران امريکايي وجود ندارد.
در همين رابطه، يک منبع مسئول در هيأت هماهنگي مقاومت عراق به روسيااليوم گفت: احتمال بروز درگيري در هر لحظه‌اي محتمل است و واشنگتن در خروج از عراق جدي نيست.
وي گفت: ما در آمادگي کامل براي اين تقابل نظامي هستيم، اين ما هستيم که آغاز و پايان اين درگيري را مشخص مي‌کنيم زيرا آمريکا به دنبال آن است که اراده مردم عراق را و خواسته‌شان در پايان دادن به اشغالگري را دور بزند.
طي روزهاي گذشته و پس از گفت‌وگوهاي راهبردي ميان بغداد و واشنگتن، چندين حمله به اهداف امريکايي در عراق انجام شده است.
از اوايل سال جاري ميلادي، چندين حمله به منافع آمريکا در عراق از جمله سفارت اين کشور در بغداد، فرودگاه اربيل و بغداد، پايگاه‌هاي ميزبان نيروهاي امريکايي و کاروان‌هاي لجستيک ائتلاف بين‌المللي صورت گرفته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar