باشگاه خبرنگاران/ روسيه ادعاي آمريکا مبني بر انتشار اخبار جعلي درباره انتخابات ميان دوره‌اي آمريکا را رد کرد.

به گزارش اسپوتنيک، سرگئي ناريشکين، رئيس سرويس اطلاعات خارجي روسيه با اشاره به ترس بايدن از شکست حزب دموکرات در انتخابات ميان دوره‌اي پيش‌رو عنوان کرد اين اتهامات بي‌اساس آمريکا دارد کسل کننده مي‌شود.
او افزود: آمريکا ديگر با اين اتهامات راه به جايي نمي‌برد.
ناريشکين در ادامه سخنان خود تصريح کرد: بايدن از شکست احتمالي حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۲ مي‌ترسد؛ بنابراين انگشت اتهام را به سمت روسيه مي‌گيرد.
رئيس سرويس اطلاعات خارجي روسيه در پاسخ به اتهامات بي‌اساس مقامات آمريکايي گفت: آمريکا عادت دارد روسيه را سپر بلاي خود کند. روسيه براي آمريکا يک دشمن خارجي است که همه تقصير‌ها را به گردن او مي‌اندازد.
جو بايدن، رئيس جمهور آمريکا اخيرا ادعا کرده است روسيه سعي داشته در انتخابات ميان دوره‌اي آمريکا که سال ۲۰۲۲ ميلادي برگزار مي‌شود با انتشار اخبار جعلي دخالت کند.
پيش از اين نيز، بعد از حمله سايبري به شرکت «سولار ويند» آمريکا، واشنگتن مسکو را به سازماندهي اين هک متهم کرده بود و عنوان کرده بود که روسيه کار زيادي براي مقابله با هکر‌هاي خود انجام نمي‌دهد.
روسيه اتهامات مربوط به فعاليت‌هاي مجرمانه سايبري را رد کرده و آن‌ها را بي‌اساس خوانده است، ولي با همکاري براي دستگيري مجرمان مجازي موافقت کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar