فارس/ نظرسنجي يک موسسه آمريکايي از افت چشمگير محبوبيت رئيس جمهور اين کشور در بين شهروندان آمريکايي حکايت دارد.

به نوشته شماره يکشنبه وبگاه «عروتص شوع» طبق نظرسنجي‌هاي موسسه «رييل کليير پالتيکس»، بايدن در حالي وارد کاخ سفيد شد که ۵۶٪ از آمريکايي‌ها عملکرد وي را تأييد کردند ، در حالي که تنها ۳۵٪ از عملکرد شغلي او رضايت نداشتند.

با گذشت ۶ ماه از آغاز کار جو بايدن هم اينک  ميزان محبوبيت بايدن به شدت کاهش يافته است و اينک حدود ۵۰ درصد از عملکرد وي راضي نيستند.

ساير روساي جمهور آمريکا نيز پس از نيم سال رياست جمهوري، در ميزان محبوبيت خود افت قابل توجهي را تجربه کردند، اگرچه اکثر افت‌ها بسيار کمتر از بايدن و  «دونالد ترامپ» رئيس جمهور سابق ايالات متحده بود.

 مؤسسه «گالوپ» نيز به تازگي گزارش کرد که  ميزان محبوبيت  رئيس‌جمهور آمريکا با کاهش شش درصدي از ماه ژوئن (ماه گذشته ميلادي) به پايين‌ترين حد خود از زمان آغاز رياست‌جمهوري تاکنون رسيد. مؤسسه نظرسنجي گالوپ گزارش کرد، آمار و ارقام منتشر شده نشان مي‌دهد که ميزان محبوبيت بايدن با کاهش شش درصدي در مقايسه با ماه گذشته ميلادي، به ۵۰ درصد رسيد.

طبق اين گزارش، کاهش محبوبيت بايدن ناشي از نگراني‌ مردم آمريکا از رشد تورم و افزايش آمار کرونا است. نظرسنجي ماه ژوئن، ميزان محبوبيت بايدن در بين مردم آمريکا را ۵۶ درصد نشان داده بود و اين در حالي است که نظرسنجي فعلي نمايانگر کاهش شش درصدي ميزان محبوبيت وي در بين مردم کشورش است.

گالوپ گزارش کرد که نظرسنجي‌هاي قبل از ماه ژوئن، تفاوت چشمگيري را ميزان محبوبيت رئيس‌‌جمهور آمريکا نشان نداده بود.

کاهش محبوبيت بايدن در ميان مردم آمريکا در برهه‌اي از زمان است که  روند واکسيناسيون  در آمريکا کاهش يافته و موارد ابتلا به گونه دلتاي کرونا در اين کشور رو به افزايش است. نتايج بررسي‌هاي فعلي نشان مي‌دهد که ۹۰ درصد از دموکرات‌ها، ۱۲ درصد از جمهوري‌خواهان و ۴۸ درصد از طرفداران احزاب مستقل از عملکرد بايدن رضايت دارند.

ميزان محبوبيت بايدن در بين دموکرات‌ها و احزاب مستقل به پايين‌ترين حد از زمان آغاز رياست‌جمهوري وي تاکنون رسيده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar