مهر/ «آندره کلين» سفير مسکو در لندن امروز به دليل ورود غيرمجاز ناوهاي انگليس به قلمرو دريايي کشورش در خصوص تکرار حادثه درياي سياه به لندن هشدار داد.

به گزارش شبکه تلويزيوني راشا تودي، «آندره کلين» (Andrei Kelin) سفير مسکو در لندن امروز پنجشنبه درباره ورود غيرمجاز ناوهاي انگليس به قلمرو دريايي روسيه به اين کشور هشدار داد.
سفير مسکو در لندن در اين خصوص گفت: ما همانند برخي از نمايندگان پارلمان (انگليس) نگفتيم که به سوي ناو انگليسي تيراندازي خواهيم کرد؛ اما دفعه ديگر ورود ناو انگليسي به مراتب دشوارتر از دفعه نخست خواهد بود که کِشتي جنگي انگليس وارد آب‌هاي روسيه شد.
وي در اين خصوص تصريح کرد: ورود مجدد و بدون اطلاع قبلي ناو انگليسي به آب هاي روسيه؛، لندن را دچار دشواري خواهد کرد؛ چرا که ناو انگليسي بدون اطلاع دادن وارد آب‌ هاي روسيه شده و قوانين اين کشور را نقض کردهاست.
پيش از ظهر دوم تير ماه يک فروند رزمناو روسي به سوي ناو انگليسي «ديفندر» در درياي سياه تيراندازي کرد. مسکو تأکيد کرد که اين ناو وارد آب هاي سرزميني روسيه شده بود.
شبکه اول تلويزيون روسيه نيز اعلام کرد که يک فروند شکاري سوخو ۲۴ ام روسيه به ناو انگليسي به صورت هشدار آميز تيراندازي کرده است.
بر اساس گزارش رسانه ها، حادثه در نزديکي دماغه فيولنت در درياي سياه رخ داد و رزمناو ناوگان روسيه در درياي سياه با همکاري جنگنده سوخ و-۲۴ ام مانع از نقض حريم دريايي روسيه شدند.
در واکنش به اين اقدام، وزارت خارجه روسيه از احضار وابسته نظامي انگليس در مسکو به دليل حادثه مذکور در درياي سياه خبر داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar