تسنيم/ رئيس جمهور ترکيه گفت: بيش از ۳ ساعت با طالبان در سفارتمان در افغانستان ديدار و گفتگو داشتيم و اين ديدارها ادامه دارد.

رجب طيب اردوغان رئيس جمهور ترکيه طي سخناني که امروز جمعه پيش از سفر به بوسني و هرزگوين انجام گرفت با اشاره به ديدار مقامات اين کشور با طالبان گفت: سه ساعت و نيم با طالبان در سفارتمان در افغانستان ديدار و گفتگو داشتيم و اين ديدارها ادامه دارد.

وي افزود: در خصوص فعاليت فرودگاه کابل پيشنهاداتي از سوي طالبان داريم. مي گويند امنيت را ما تامين مي کنيم، امور فني را شما داشته باشيد. در اين خصوص هنوز تصميمي گرفته نشده است.

رئيس جمهور ترکيه با بيان اينکه ملت ترکيه فاجعه و حمله تروريستي همه جانبه ديروز در کابل را محکوم مي‌کند، گفت: روند خروج نيروهاي مسلح ترکيه از افغانستان ادامه دارد. اين واقعيت که داعش در چنين روندي، اين اقدام (حمله تروريستي در کابل) را انجام داده، نشان مي‌دهد که اينها چه گروه خطرناکي در منطقه و جهان هستند.

اردوغان در خصوص مذاکره با طالبان نيز گفت: ما براي مذاکره با هر شخصي، در هر مکان و زماني و نوع آن (مذاکره با طالبان) نيازي به اخذ اجازه از کسي نداريم.

وي در خصوص حضور پناهجويان افغانستاني در ترکيه نيز اظهار داشت: در حال حاضر براساس اسناد وزارت کشور 300 هزار مهاجر افغان ثبت شده و نشده، در ترکيه حضور دارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar