ايرنا/ برلين مدعي شده است که روسيه پشت يک سلسله حملات سايبري‌ اخير عليه اهداف دولتي و پارلماني در آلمان بوده به همين دليل از مسکو خواست پيش از برگزاري انتخابات پارلماني در آلمان اين حملات سايبري را متوقف کند.

به نقل از تارنماي هيل، "آندرآ زاسه" سخنگوي وزارت خارجه آلمان تصريح کرد: دولت برلين اطلاعات موثقي در مورد يک سلسله  حملات سايبري عليه آلمان به ويژه سرويس اطلاعات نظامي اين کشور مرتبط با روسيه در اختيار دارد.

برلين عنوان کرد که اين گونه فعاليت ها را غيرقابل قبول و همچنين خطري براي امنيت جمهوري فدرال آلمان و فرايند انتخابات در اين کشور مي بيند.

تارنماي شبکه دويچه وله نيز در اين راستا گزارش داد که اين حملات سايبري با عنوان "شبح نويسنده" کشورهايي همچون ليتواني، لتوني و لهستان را نيز هدف قرار داده که گزارش شده يک طرح ضد ناتو محسوب مي شود.

سرويس اطلاعاتي آلمان پيشتر اعلام کرده بود که قانونگذاران فدرال و ايالتي هدف طرح هايي براي سرقت آن لاين يکسري از اطلاعات شخصي از ماه فوريه قرار گرفته اند.

سخنگوي وزارت خارجه آلمان در ادامه تصريح کرد: اين گونه حملات مي‌تواند به عنوان آمادگي براي انجام عمليات نفوذ و نشر اطلاعات غلط در مورد انتخابات پارلماني باشد.

انتخابات پارلماني آلمان در حالي قرار است ۲۶ سپتامبر( ۴ مهر) برگزار شود که به نظر مي رسد رقابت ميان نامزدهاي اين انتخابات فشرده باشد و همزمان شده با پايان دوران فعاليت آنگلا مرکل در سمت صدراعظمي آلمان.

برلين در حالي مدعي حملات سايبري روسيه شده که مسکو بارها اتهام مداخله در انتخابات آلمان يا در انتخابات در هر کشور ديگري را رد کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar