فارس/ منابع‌ عبري‌زبان خبر دادند که گروهي از هکرها با سرقت اسناد حدود هفت ميليون صهيونيست، بخشي از آن را براي اثبات ادعاي خود منتشر کرده‌اند.

روزنامه عبري‌زبان «يديعوت آحارانوت»، امروز (چهارشنبه)، خبر دادند که گروهي از هکرها توانسته‌اند به اطلاعات چند ميليون صهيونيست دسترسي پيدا کنند.

خبرگزاري فلسطيني «شهاب»‌ به نقل از يديعوت آحارانوت گزارش داد، گروه يادشده که خود را «Sangkancil» ناميده،‌ توانسته با نفوذ به وبگاه‌ مقامات محلي اطلاعات هفت ميليون صهيونيست را هک کند.

طبق اين گزارش، اين گروه اسناد برخي از صهيونيست‌ها را براي اثبات مدعاي خود در اينترنت منتشر کرده که اين اسناد، شامل کارت شناسايي، گواهينامه، حساب‌هاي مالياتي است.

يديعوت آحارانوت همچنين نوشت که اطلاعات افشاشده پس از اشتراک‌گذاري به افرادي نيز فروخته شده است.

يديعوت‌ آحارانوت، در اوايل سال جاري ميلادي نيز از حمله سايبري به چند شرکت در فلسطين اشغالي،‌ آمريکا و هند خبر داده بود.

آحارانوت در گزارش خود اشاره کرده بود که يکي از شرکت‌هايي که هدف حمله قرار گرفته‌، شرکتي وابسته به صنايع دفاعي رژيم صهيونيستي بوده است.

پيش از اين اقدام نيز منابع خبري از حمله سايبري به وزارت‌خانه‌هاي آمريکا و همچنين شرکت‌هاي صهيونيستي خبر داده بودند که در جريان  آن، دانشگاه صهيونيستي «بن گوريون»‌ هدف حمله قرار گرفت.

وبگاه «تايمز اسرائيل» در خصوص اين حمله گزارش داده بود که مقامات «دانشگاه بن گوريون» در «نقب» واقع در جنوب فلسطين اشغالي به اطلاع کارکنان و دانشجويان خود رسانده‌اند که اين دانشگاه هدف يک حمله سايبري قرار گرفته است.

با اين حال،‌ اين مقامات از ارائه جزئيات بيشتر در اين خصوص  خودداري کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar