باشگاه خبرنگاران/ در ويديوکنفرانس مهمي که روز گذشته با حضور سران سه کشور آمريکا، استراليا و انگليس برگزار شد، گاف جديد بايدن خبرساز شد.
 
به نقل از گاردين، روز گذشته در يک کنفرانس خبري مجازي که در کاخ سفيد و با حضور سران سه کشور آمريکا، انگليس و استراليا برگزار شد، هنگام صحبت درباره توافقنامه همکاري ديپلماتيک، امنيتي و نظامي، جو بايدن نام نخست وزير استراليا را فراموش کرد!

در اين ويديو کنفرانس که جو بايدن، رئيس جمهور آمريکا بوريس جانسون، نخست وزير انگليس و اسکات موريسون، نخست وزير استراليا حضور داشتند، پس از تشکر از بوريس جانسون، بايدن روي خود را به سمت اسکات موريسون برمي‌گرداند، اما گويي اسم او را فراموش کرده؛ چون اندکي تأمل مي‌کند و بعد با لحني عاميانه و غيررسمي او را «رفيق» خطاب مي‌کند!

«ممنونم بوريس... و من مي‌خواهم از آن ... رفيق استراليايي تشکر کنم.»

سپس گويي که تازه يادش افتاده باشد، لحن خود را تغيير مي‌دهد و مي‌گويد «متشکرم آقاي نخست وزير».

اين ويديو در فضاي توييتر دستمايه شوخي کاربران شده است. يک کاربر در همين مورد نوشته است: وقتي آدم اين ويديو را نگاه مي‌کند انکار دارد فيلم «احمق و احمق‌تر» را مي‌بيند.

گاردين در اين باره مي‌نويسد: اسکات موريسون شايد تا به حال به شکل‌هاي مختلفي خطاب شده باشد، اما اين نام احتمالا بيشتر از بقيه روي او خواهد ماند.

گفتني است بر اساس توافقنامه‌اي که ايالات متحده، استراليا و انگليس امضا کردند، استراليا در آينده نزديک زيردريايي اتمي توليد خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar