فارس/ منابع عبري‌زبان خبر دادند که ارتش رژيم صهيونيستي در حال تشکيل يگاني موسوم به «زنبورعسل» براي جلوگيري از نفوذ سريع نيروهاي حزب‌الله به اراضي فلسطين اشغالي است.

روزنامه عبري‌زبان «هاآرتص»، امروز (جمعه)، گزارش داد ارتش رژيم صهيونيستي سعي دارد براي مواجهه با احتمال نفوذ سريع نيروهاي حزب‌الله به منطقه الجليل (شمال فلسطين اشغالي) يک يگان ذخيره به نام «دفوراه» (زنبور) تشکيل دهد.

پايگاه خبري «عرب۴۸» به نقل از هاآرتص گزارش داد اين يگان که تحت فرمان لشکر۹۱ مسئول محافظت از مرز لبنان فعاليت خواهد داشت، در صورت بروز جنگ، به عنوان يگ نيروي واکنش سريع وارد عمل خواهد شد.

مطابق با اين گزارش، اين يگان چندصد نيرو خواهد داشت و اغلب آن‌ها از ساکنان منطقه الجليل و از ميان نيروهاي پيشين يگان ويژه و نيروهاي پياده‌نظام رژيم صهيونيستي انتخاب خواهند شد که خدمتشان به پايان رسيده است.

هاآرتص اضافه کرد که به نيروهاي اين يگان سلاح و تجهيزات شخصي داده خواهد شد تا آن را به خانه‌هايشان ببرند و در صورت اعلام وضعيت فوق‌العاده، بلافاصه در محل حادثه حاضر شوند و نيروهاي مستقر در منطقه را پشتيباني کنند.

اين گام به اين منظور صورت مي‌گيرد تا پيش از اعزام نيروهاي پشتيبان از سوي ارتش رژيم صهيونيستي، نيروهاي اين يگان به نظاميان مستقر در منطقه کمک کنند.

هاآرتص در ادامه به نقل از «بني مئير» يکي از افسران لشکر يادشده  نوشت که تشکيل اين يگان تا پايان سال جاري ميلادي عملي خواهد شد و هدف از اين گام، کمک به ارتش تل‌آويو خواهد بود.

اين نظامي صهيونيست در ادامه اضافه کرد که اگر حزب‌الله بتواند نيروهاي خود را وارد فلسطين اشغالي کند، وجود چنين يگاني حائز اهميت خواهد بود.

بنا بر اين گزارش، غالب افراد اين يگان ۳۰ تا ۴۰‌ساله‌ و  از ميان افسران انتخاب خواهند شد. مئير همچنين خاطر نشان کرد که افراد اين يگان تاکنون يک آموزش اوليه را اجرا کرده‌اند.

هاآرتص همچنين مدعي شد که ارتش رژيم صهيونيستي به علت بحران داخلي در لبنان در حال حاضر از احتمال درگيري با حزب‌الله نگراني ندارد. با اين حال، اين روزنامه اضافه کرد که تل‌آويو در درازمدت با مشکل مواجه خواهد شد زيرا «حزب الله بيش از ۷۰ هزار موشک با بردهاي مختلف در اختيار دارد و هر هدفي را در اسرائيل پوشش مي‌دهد و مهم‌تر اينکه بيش از صد فروند از آن‌ها به سامانه‌هايي مجهز هستند که به آن‌ها اين امکان را مي‌دهد تنها با چند متر اختلاف دقيقا با هدف برخورد داشته باشند».

 اين روزنامه عبري‌زبان همچنين به تکاوران يگان «رضوان» حزب‌الله اشاره کرد و افزود که اين يگان هزاران تکاور دارد که پس از مشارکت در جنگ سوريه تجربه بسزايي در مسائل جنگي به دست آورده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar