ايسنا/ نخست وزير رژيم صهيونيستي امروز جمعه اعلام کرد، اين رژيم "به منظور داشتن خاورميانه‌اي با ثبات، امن و شکوفا" به اجراي توافقنامه‌هاي ابراهيم ادامه خواهد داد.

به گزارش سايت النشره، نفتالي بنت، نخست وزير رژيم صهيونيستي به مناسبت يک سالگي عادي سازي روابط با برخي از کشورهاي عربي گفت، پس از گذشت يک سال از انعقاد توافقنامه‌هاي ابراهيم، اين رژيم از امضاي اين توافقنامه‌هاي استراتژيک با امارات و بحرين استقبال مي‌کند.

وي با اين ادعا که اين "توافقنامه‌هاي بي سابقه است که فصلي جديد را در تاريخ صلح خاورميانه رقم مي‌زنند"، از رهبري امارات و بحرين بابت "شجاعت و جرات خود در برقراري روابط ديپلماتيک" و نيز از دولت آمريکا بابت حمايت و تلاش بي وقفه و ميانجيگري براي تحقق اين امر قدرداني کرد.

بنت تاکيد کرد: روابط بين ما در ابتداي راه است اما تاکنون هم ثمره زيادي داشته است. "دولت اسرائيل" به رياست من در جهت دستيابي به خاورميانه‌اي باثبات، امن و پر رونق براي آينده فرزندانمان به اجراي اين توافقنامه‌ها ادامه خواهد داد.

رژيم صهيونيستي ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ در واشنگتن توافقنامه برقراري روابط ديپلماتيک با امارات و بحرين را با نظارت و حضور دونالد ترامپ، رئيس جمهوري سابق آمريکا امضا کرد که به توافقنامه ابراهيم معروف است.

امارات نخستين کشور عربي در حوزه خليج فارس و پس از اردن و مصر سومين کشور عربي است که با رژيم صهيونيستي توافقنامه عادي سازي روابط را امضا کرد. پس از اين کشور نيز بحرين، سودان و مراکش توافقنامه عادي سازي روابط را با رژيم صهيونيستي منعقد کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar