تسنيم/ بر اساس وزارت دفاع روسيه نيروهاي هوافضاي اين کشور شليک‌هاي آزمايشي موشک ضد بالستيک جديد سيستم دفاع موشکي را انجام داده‌اند.
به گزارش اسپوتنيک، وزارت دفاع روسيه به خبرنگاران اعلام کرد که نيروهاي هوافضا روسيه شليک هاي آزمايشي موشک ضد بالستيک جديد سيستم دفاع موشکي را در قزاقستان انجام داده اند.
سرتيپ سرگئي گرابچوک، فرمانده گروه  دفاع موشکي نيروهاي هوافضا روسيه گفت: "پس از يک سري آزمايشات، موشک ضد بالستيک جديد سيستم دفاع موشکي به طور قابل اطمينان مشخصات تعيين شده خود را ثابت کرده و  خدمه رزمي با اصابت به هدف مقرر با دقت لازم با موفقيت ماموريت خود را انجام دادند."
همانطور که قبلاً در وزارت دفاع روسيه اطلاع داده شده بود، در سال 2017-2021، ده پرتاب آزمايشي موشک جديد ضد بالستيک از ميدان تير ساري شاگان انجام شده است.
پس از يکي از آزمايش ها  ايگور کوروتچنکو، يکي از اعضاي شوراي اجتماعي وزارت دفاع روسيه اعلام کرده بود فعال شدن موشک جديد ضد بالستيک به طور قابل توجهي قابليت هاي سيستم دفاع موشکي مسکو و منطقه صنعتي مرکزي روسيه  را افزايش مي دهد. به گفته وي، منظور موشک ضد بالستيک  53T6M است که در نظر است جايگزين موشک هاي ضد بالستيک زير زميني قديمي شود که در حال حاضر عملکرد سيستم A-135 را تأمين مي کند. اين اطلاعات به طور رسمي تأييد نشده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar