ايسنا/ اداره طالبان در اطلاعيه‌اي از دانش‌آموزان پسر و آموزگاران مرد در اين کشور دعوت کرد تا از فردا به مدارس و مکاتب برگردند.
در اين اطلاعيه که از صفحه فيسبوک وزارت معارف طالبان منتشر شده، هيچ اشاره به دانش‌آموزان دختر و آموزگاران زن نشده و توضيحي هم ارائه نشده که سرنوشت دانش‌آموزان دختر چه مي‌شود. 
در اين اطلاعيه آمده است:" به اطلاع تمام مکاتب ابتدايي، ليسه (دبيرستان) و مدارس رسمي طبقه ذکور رسانيده مي‌شود تا روند آموزشي خويش را سر از تاريخ ۲۷ سنبله/شهريور آغاز کنند. بنا بر اين تمامي استادان و شاگران طبقه ذکور بايد به مکاتب خويش حاضر شوند."
به گزارش بي بي سي، طالبان وقتي در دهه نود ميلادي در افغانستان حاکم بودند، به دختران اجازه آموزش و به زنان اجازه کار را نمي‌دادند. حالا هم يکي از بزرگترين نگراني‌ها در مورد حاکميت آنها جلوگيري از آموزش و کار زنان به شمار مي‌رود.
اعضاي رهبري طالبان در قطر پيوسته مي‌گفتند که آنها جلو آموزش و کار زنان را نخواهند گرفت و "زنان در چارچوب شريعت اسلامي" اجازه آموزش، کار و حضور در جامعه را دارد.
دولت طالبان روز يکشنبه گذشته اعلام کرد که دانشگاه‌ها در افغانستان بايد بر اساس جنسيت تفکيک شوند، و پوشش جديد اسلامي وضع مي‌شود. عبدالباقي حقاني، وزير تحصيلات عالي دولت طالبان گفت که طالبان "اجازه آموزش مختلط (دختر و پسر) را نخواهد داد". وي همچنين اعلام کرد که مضامين تدريسي در دانشگاه‌ها مورد بازبيني قرار مي‌گيرد. 


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar