فارس/ رئيس‌جمهور سابق آمريکا در دوران حضورش در کاخ سفيد گفته دامادش جارد کوشنر به اسرائيل تعهد بيشتري دارد تا آمريکا.
در کتاب جديدي که قرار است به تازگي منتشر شود ادعا شده «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور سابق آمريکا گفته داماد و مشاورش «جارد کوشنر» به اسرائيل تعهد بيشتري داشته است تا آمريکا.
«باب وودوارد» و «رابرت کاستا»، خبرنگاران سي‌ان‌ان در کتاب جديدشان به نام «PERIL»که قرار است به زودي منتشر شود نوشته‌اند ترامپ در جلسه‌اي به مشاورانش گفته کوشنر به اسرائيل وفادارتر بوده است تا آمريکا.
طبق آنچه در اين کتاب ادعا شده، دونالد ترامپ در جلسه‌اي با لحن شوخي درباره دامادش گفته است: «مي‌دانيد! جارد به اسرائيل وفادارتر از ايالات متحده است.»
در اوت ۲۰۱۹ دونالد ترامپ بارها آمريکايي‌هاي يهودي را که به دموکرات‌ها رأي مي‌دهند به بي‌وفايي به رژيم صهيونيستي متهم کرد. ترامپ همچنين بارها به تلويح گفت که يهودي‌ها در آمريکا بايستي بر اساس منافع رژيم صهيونيستي رأي بدهند نه آمريکا. 
او گفت: «فکر مي‌کنم هر يهودي که به يک دموکرات رأي بدهد يا بي‌اطلاع است و يا عميقاً بي‌وفا [به اسرائيل].»
تنها يک سال بعد در سپتامبر ۲۰۲۰ ترامپ در جمع رهبران يهوديان آمريکا در يک نشست خبري کاخ سفيد از يهودي‌ها خواست که به او رأي بدهند چون دموکرات‌ها براي اسرائيل بد خواهند بود.
«دونالد ترامپ» بعد از اينکه انتخابات را به رقيب دموکراتش جو بايدن واگذار کرد در مصاحبه‌اي گفت يهودي‌هاي آمريکا اسرائيل را به اندازه کافي دوست ندارند.
او در مصاحبه با هفته‌نامه «آمي»که ۲۸ خردادماه سال جاري منتشر شده بود گفت چنانچه يهودي‌هاي آمريکا علاقه بيشتري به اسرائيل داشتند از او حمايت بيشتري در انتخابات مي‌کردند.
او درباره اقداماتي که به نفع اسرائيل انجام داده به مسئله جولان اشغالي، انتقال سفارت آمريکا و خروج از برجام اشاره کرد و گفت: «مي‌دانيد از چه چيزي تعجب مي‌کنيم؟ من درباره بلندي‌هاي جولان، [انتقال سفارت آمريکا به] اورشليم (بيت‌المقدس) و مسئله ايران اين همه کار انجام دادم. توافق هسته‌اي ايران فاجعه بود، نبود؟ کارهاي خيلي زيادي انجام دادم.»
ترامپ در ادامه گفت: «يهودي‌هايي که در آمريکا زندگي مي‌کنند اسرائيل را به اندازه کافي دوست ندارند.»
دونالد ترامپ در زمان حضورش در کاخ سفيد حمايت‌هاي بي‌حدوحصري از رژيم صهيونيستي کرد. او حاکميت رژيم صهيونيستي بر جولان اشغالي را به رسميت شناخت، سفارت آمريکا را از تل‌آويو به قدس اشغالي منتقل کرد و با توصيه نتانياهو از توافق هسته‌اي برجام خارج شد.
اقداماتي که البته ترامپ انجام داد تفاوتي با سياست‌هايي که روساي جمهور سابق آمريکا در قبال رژيم صهيونيستي در پيش گرفته بودند نداشت.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar