تسنيم/ وزارت دفاع ايالات متحده به قتل ۱۰ نفر از جمله ۷ کودک در حمله پهپادي آمريکا به پايتخت افغانستان در اواخر آگوست گذشته اعتراف کرد.

ژنرال «فرانک مک‌کنزي» فرمانده ستاد مرکزي تروريست‌هاي آمريکايي در غرب آسيا موسوم به «سنتکام» روز جمعه در نشست خبري گفت که حدود 10 غيرنظامي از جمله 7 کودک در حمله پهپادي به خودرويي در کابل کشته شدند.

مک‌کنزي با بيان اينکه در اين حمله هيچ از عناصر داعش يا افراد خطرآفرين براي نيروهاي آمريکا کشته نشدند، تصريح کرد: آنچه که در نزديکي فرودگاه کابل اتفاق افتاد، اشتباه بود و بابت آن عذرخواهي مي‌کنم.

فرمانده سنتکام کشته شدن 10 غيرنظامي در حملات هوايي اين کشور در 29 آگوست در نزديکي فرودگاه بين‌المللي کابل را پذيرفت و گفت که پنتاگون امکان پرداخت غرامت مالي به خانواده‌هاي قربانيان را بررسي مي‌کند.

اين اعتراف ژنرال مک‌کنزي در حالي است که پيشتر مقامات نظامي آمريکا مي‎گفتند که با هدف قرار دادن يک خودرو در نزديکي فرودگاه کابل از يک حمله «قريب‌الوقوع» به فرودگاه جلوگيري کردند.

پس از اين ادعاي مقامات نظامي آمريکا، روزنامه نيويورک تايمز با بررسي محل حمله و انجام مصاحبه با مردم محلي و مشورت با چندين کارشناس نظامي، اين ادعاي مقامات نظامي آمريکا را رد کرد و نوشت که در اين رويداد خودروي يکي از کارکنان افغان يک سازمان امدادرسان هدف قرار گرفته و در نتيجه آن اين فرد به همراه 9 غيرنظامي ديگر از جمله 7 کودک کشته شدند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar