فارس/ «محمود العارضه» اسير فلسطيني که مغز متفکر فرار بزرگ گروه شش نفره اسراي فلسطيني از زندان فوق امنيتي «جلبوع» بود، از طريق وکيلش نامه‌اي تکان‌دهنده خطاب به مادرش ارسال کرد.

به نوشته پايگاه خبري «عربي ۲۱»، «خالد رسلان محاجنه» وکيل مدافع هيأت اسرا و آزادگان فلسطيني که وکالت اين اسرا را بر عهده دارد، اين نامه را رسانه‌اي کرد. نامه در عين سادگي نشان‌‌دهنده محروميت طولاني مدت اسرا و وضعيت سخت شش اسير پس از فرار از زندان و تلاش براي يافتن غذا و ادامه مخفي‌ماندن از چشم مأموران رژيم صهيونيستي را نشان مي‌دهد:

«پس از سلام و درود، [مادرم] تلاش کردم قبل از اينکه از اين جهان بروي، بيايم تا تو را در آغوش بگيرم، اما خداوند تقديري غير از اين براي ما مقرر کرد. شما در قلب من هستي و به شما مژده مي‌دهم که [در زمان آزادي چند روزه‌ام] انجير، ميوه کاکتوس و انار خوردم. المعروف (نوعي گياه صحرايي)، آويشن صحرايي خوردم. پس از ۲۵ سال محروميت، گواوا خوردم. من يک جعبه عسل در جيبم براي هديه به شما داشتم».

«به خواهران عزيزم باسمة، ربي و ختام و سائده و همه برادرانم سلام مي‌گويم. من بسيار مشتاق ديدارشان هستم. آزادي را نفس کشيدم و ديدم که دنيا تغيير کرده است. من ساعت‌هاي طولاني از کوه‌هاي فلسطين بالا رفتم و از دشت‌هاي وسيع عبور کردم در حالي که مي‌دانستم که دشت "عرابه" تنها قطعه کوچکي از دشت‌هاي بيسان و الناصره است».

«درود مي‌فرستم بر همه اعضاي خانواده و دوستانم. درود بر خواهرزاده‌ام، "اسينات" که جوراب‌هايش را پوشيدم و با آن، کوه‌ها را پشت سر گذاشتم. درود بر عبدالله، هديل، يوسف ، همسر رداد ، و همه اعضاي خانواده، سارة، رهف، غادة،محمد و همگي... سلام ويژه به هدي که من بشدت مشتاق ديدار او هستم و همه داستان و حکايتم را براي او ارسال خواهم کرد».

شش اسير فلسطيني پانزدهم شهريور موفق شدند از طريق حفر تونل در زندان فوق امنيتي جلبوع واقع در شمال فلسطين اشغالي، از زندان فرار کنند. رژيم صهيونيستي از همان ساعات اوليه با صدها نيرو جستجو براي پيدا کردن اين اسرا را آغاز کرد و تا کنون چهار نفر از اين اسرا را بازداشت کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar