ايسنا/ رئيس دموکرات مجلس نمايندگان آمريکا، احتمال مشارکت دوباره دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري ۲۰۲۴ را مورد تمسخر قرار داد.

به نقل از واشنگتن اگزماينر، نانسي پلوسي، رئيس مجلس نمايندگان آمريکا در جريان مراسم روز پنجشنبه دانشگاه کمبريج در زماني که درباره شورش شش ژانويه در کنگره صحبت مي‌کرد، از دونالد ترامپ، رئيس جمهوري پيشين آمريکا انتقاد کرد.

پلوسي با اشاره ضمني به اينکه نام رئيس جمهوري پيشين آمريکا را گاهي عمدا يا سهوا به ياد نمي‌آورد، گفت: من گاه به گاه به او به عنوان "نامش چه بود" اشاره مي‌کنم. اگر او بخواهد دوباره نامزد شود، به اولين رئيس جمهوري تبديل خواهد شد که دو بار استيضاح شده و دو مرتبه هم شکست خورده است.

صحبت‌هاي اين سياستمدار سرشناس دموکرات با تشويق حضار روبرو شد. ترامپ اشاره‌اي به اين ايده داشته اما رسما نامزدي براي حضور دوباره در کاخ سفيد را اعلام نکرده است.

نانسي پلوسي با اشاره به اولين استيضاح ترامپ در ارتباط با اوکراين گفت: اين رئيس جمهور به گونه‌اي عمل کرد که نقض قانون اساسي بود، امنيت ملي ما را تضعيف کرد و انسجام انتخابات ما را به خطر انداخت.... اين بار اول استيضاح او بود.

او همچنين پيامي به جمهوريخواهان آمريکا داشت.

نانسي پلوسي گفت: به دوستان جمهوريخواهي که دارم، مي‌گويم که حزبتان را پس بگيريد. شما "حزب بزرگ قديمي" هستيد. شما کارهاي فوق‌العاده‌اي براي کشورمان انجام داده‌ايد. اکنون شما به دست يک فرقه گروگان گرفته شده‌ايد و اين براي کشورمان خوب نيست.    

ترامپ در دسامبر ۲۰۱۹ در مجلس نمايندگان تحت رهبري دموکرات‌ها استيضاح شد و دومين استيضاح او هم اوايل ۲۰۲۰ در ارتباط با شورش کنگره بود. او هر دو بار در سناي تحت رهبري جمهوريخواهان تبرئه شد. ترامپ تنها رئيس جمهوري در تاريخ آمريکاست که دو مرتبه استيضاح شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar