فارس/ نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن در طول سه ماه گذشته ۳۲۹۰ کيلومتر مربع در دو استان اين کشور را از اشغال ائتلاف سعودي و متحدانش آزاد کردند.

نيروهاي دولت نجات ملي يمن (مستقر در صنعاء) در ماههاي گذشته با ادامه پيشروي‌هاي ميداني مساحت قابل توجه‌اي را در دو استان مأب و البيضاء به کنترل خود در آوردند.

به نوشته وبگاه الخبر اليمني، «يحيي سريع» سخنگوي نيروهاي مسلح يمن هفته پيش از آزادسازي دو شهرستان « مجزر» و «رغوان» به مساحت ۱۶۰۰ کيلومتر مربع خبر داد. چند روز پيش از آن نيز دو شهرستان «رحبه» و «ماهليه» با ۱۲۰۰ کيلومتر مربع به دست نيروهاي صنعاء افتاد تا مجموع مساحتي که ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن در دو عمليات از استان مأرب آزاد کردند به ۲۸۰۰ کيلومتر مربع برسد.

با اين حال دولت صنعاء هنوز گزارش برخي عمليات‌هاي خود را اعلام نکرده است. از آن جمله مي‌توان به عمليات آزادسازي شهرستان «صرواح» اشاره کرد که بزرگترين شهرستان استان مأرب به شمار مي‌رود.

در سه ماه گذشته نيروهاي ارتش و انصارالله يمن در استان البيضاء نيز پيشروي قابل توجه‌اي داشتند به طوري که ۴۸۰ کيلومتر مربع را در ان استان در دو عمليات آزاد کردند. ۱۰۰ کيلومتر مربع در مناطق الزاهر و الصومعه و ۳۹۰ کيلومتر مربع در شهرستان‌هاي ناطع و نعمان به دست نيروهاي دولت صنعاء افتاد.

از اين رو کل مساحتي که طبق گزارش‌هاي دولت نجات ملي در سه ماه گذشته آزاد شده ۳۲۹۰ کيلومتر مربع است، يعني هر دو روز ۳۶ کيلومتر مربع از اشغال ائتلاف سعودي در آمده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar