باشگاه خبرنگاران/ انگليس ممکن است به عنوان بخشي از برنامه خود براي استفاده از آزادي‌هاي جديد برگزيت، به سيستم قوانين پادشاهي بازگردد.

به نقل از بيزنس اينسايدر، در پي خروج انگليس از اتحاديه اروپا، اين کشور در صدد بازگرداندن قوانين پادشاهي در برخي از بخش‌هاي خود است.

انگليس روز گذشته برنامه‌هايي را براي ارزيابي مجدد قوانين باقي مانده از اتحاديه اروپا اعلام کرد. بنابر اعلام دولت اين کشور، ممنوعيت اتحاديه اروپا در مورد واحد‌هاي پادشاهي مورد بررسي قرار گرفته و «در زمان مقتضي» قوانين جديدي وضع خواهد شد.

در بيانيه‌اي دولت انگليس به قوانين اتحاديه اروپا اشاره و بيان شد که اين قوانين مجددا از سوي دولت مورد بررسي قرار مي‌گيرد تا اين اطمينان حاصل شود که آن‌ها به انگليس کمک مي‌کنند تا به يک کشور مدرن، پويا و مستقل تبديل کند يا خير.

در اين اطلاعيه آمده است که دولت قوانيني را در نظر مي‌گيرد که بر فناوري، حمل و نقل و کشاورزي تأثير مي‌گذارد. همچنين اعلام شد که ممنوعيت‌هاي اتحاديه اروپا براي علامت گذاري و فروش در واحد‌هاي پادشاهي نيز مورد بررسي قرار مي‌گيرند.

بر اساس قوانين اتحاديه اروپا، سوپرمارکت‌هاي انگلستان ملزم به اندازه گيري ميوه‌ها و سبزيجات برحسب سيستم متريک- گرم و کيلوگرم- بودند. با اين حال، به گفته نيويورک تايمز، اتحاديه اروپا به بريتانيا اجازه داد از اندازه گيري‌هاي قديمي خود در کنار سيستم متريک استفاده کند.

اين اتفاقات درحالي رخ مي‌دهند که اخيرا تغييراتي در راستاي تعديل کابينه دولت انگليس رخ داده بود و طي آن وزير امور خارجه سابق اين کشور به عنوان معاون بوريس جانسون و وزير دادگستري اين کشور منصوب شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar