ايسنا/ خاندان حاکم آل سعود در جديدترين فهرست ثروتمندترين خانواده‌هاي جهان در رتبه پنجم قرار گرفت.

خبرگزاري بلومبرگ جديدترين فهرست ثروتمندترين خانواده‌هاي جهان را منتشر کرد.
براساس اين فهرست، خانواده آمريکايي "والتون" صاحب شرکت خرده فروشي "وال مارت" با دارايي ۲۳۸.۲ ميليارد دلار در مرتبه نخست قرار دارد. وال مارت به‌ عنوان بزرگترين شرکت جهان شناخته مي‌شود.
خانواده آمريکايي "مارس" صاحب برند تجاري مشهور "مارس" با ثروتي به ارزش ۱۴۱.۹ ميليارد دلار در رتبه دوم قرار دارد.
خانواده "کوچ" با ثروتي به ارزش ۱۲۴.۴ ميليارد دلار در رتبه سوم و خانواده "هرمس" فعال در تجارت کالاهاي فاخر  با دارايي ۱۱۱.۶ ميليارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد.
پس از اين 4 خانواده، خاندان آل سعود با ۱۰۰ ميليارد دلار ثروت در رتبه پنجم قرار دارد و تنها خانواده ثروتمند عرب در اين فهرست محسوب مي‌شود.
اصلي‌ترين منبع درآمد عربستان نفت است اما براساس مطالعات اخير ذخاير غني از منابع معدني نيز در اين کشور کشف شده و ذخاير اين منابع حدود ۱.۳ تريليون دلار تخمين زده شده است.
در اين فهرست رتبه ششم نيز نصيب خانواده هندي آمباني مالک شرکت صنعتي "رليانس" با ثروتي به ارزش ۹۳.۷ ميليارد دلار شده است.
اما خانواده فرانسوي "ورتايمر" صاحب برند تجاري "شنل" با ۶۱.۸ ميليارد دلار در رتبه هفتم، خانواده آمريکايي "جانسون"، فعال در زمينه هاي سرمايه گذاري و تامين بودجه با ۶۱.۲ ميليارد دلار در رتبه هشتم، خانواده "تامسون" مالک خبرگزاري مشهور "رويترز" با ثروتي به ارزش ۶۱.۱ ميليارد دلار در رتبه نهم و در نهايت خانواده آلماني "بورينگر" فعال در بخش صنايع بين المللي با دارايي به ارزش ۵۹.۲ ميليارد دلار در رتبه دهم قرار دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar