فارس/ پس از آنکه دولت فلسطين دستور اجراي انتخابات روستاها و شهرهاي فلسطين در تاريخ ۱۱ دسامبر آتي و در دو مرحله را صادر کرد، کميته مرکزي انتخابات فلسطين جدول زماني انتخابات روستاها و شهرهاي فلسطين را اعلام کرد.

فريد طعم الله، سخنگوي کميته مرکزي انتخابات فلسطين به خبرگزاري فرانسه گفت: جدول برگزاري اين انتخابات را اعلام کرديم و انتظار داريم انتخابات طبق اين جدول در تاريخ مقررش برگزار شود.
طعم الله اظهار کرد: اين انتخابات در ۳۸۷ روستا و شهر برگزار خواهد شد و در حدود ۹۰ شهرک و شهر بزرگ به مرحله دوم موکول شد.
آخرين انتخابات شهري و روستايي در فلسطين در سال‌هاي ۲۰۱۷-۲۰۱۸ برگزار شد و جنبش فتح با اکثريت آرا پيروز شد در حالي که جنبش حماس آن را تحريم کرد و اجازه برگزاري آن در غزه را نداد.
بر اساس قوانين فلسطين اين انتخابات هر چهار سال بايد برگزار شود.
۱۱ روستا و يک شهر در نوار غزه از جمله شهرها و روستاهايي هستند که در آنها انتخابات برگزار خواهد شد، اين در حالي است که هنوز مشخص نيست حماس که کنترل نوار غزه را دارد، با برگزاري اين انتخابات موافقت خواهد کرد يا نه.
سخنگوي کميته مرکزي انتخابات فلسطين در اين رابطه گفت: ما جدول زماني موردنظر را تنظيم و ارائه کرديم اما نمي‌دانيم حماس اجازه برگزاري انتخابات محلي در غزه را خواهد داد يا نه، ما منتظريم که دولت فلسطين با غزه هماهنگ شده و توافق به دست آمده را به ما اطلاع دهد.
با وجود اينکه انتخابات ياد شده مربوط به شوراها و ادارات آنها در شهرها و روستاها است، اما رقابت ميان گروه‌هاي فلسطيني به ويژه دو جنبش فتح و حماس براي جلب اعتماد خانواده‌ها و ورود به شوراها با اسامي که گرايش سياسي ندارند، آشکار است.  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar