فارس/ شبکه العربيه در گزارشي مدعي شد که نيروهاي آمريکايي از امروز به تدريج خروج خود را از پايگاههاي نظامي خود از جمله عين الاسد در استان الانبار و اربيل آغاز کرده‌اند.

خروج نظاميان آمريکايي يک روز پس از آن صورت مي‌گيرد که «عبدالامير الشمري» معاون فرمانده عمليات مشترک عراق و همتاي آمريکايي او «جان برنان» فرمانده عمليات «عزم سخت» در نشستي در خصوص کاهش تعداد يگان‌هاي رزمي و ظرفيت‌هاي آمريکا در پايگاه‌هاي نظامي عين الاسد و اربيل تا پايان ماه سپتامبر جاري به توافق رسيدند.
بغداد و واشنگتن در دور سوم گفت‌و‌گوهاي راهبردي بر سر خروج نيروهاي رزمي آمريکا از خاک عراق تا تاريخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ به توافق رسيدند.
مصطفي الکاظمي نخست‌وزير عراق در جريان سفير اخير خود به آمريکا و در ديدار با «جو بايدن» رئيس‌جمهور اين کشور درباره مسائل مختلفي گفت‌وگو کرد و در عين حال، بر لزوم خروج نيروهاي رزمي آمريکا از عراق تا پايان سال جاري ميلادي تأکيد نمود.
با اين حال منابع عراقي مي‌گويند که آمريکايي‌ها در قالب نيروهاي مستشاري به حضور خود در عراق ادامه خواهند داد، موضوعي که بارها با واکنش گروههاي عراقي همراه شده و حزب‌الله عراق، جنبش نجباء و ديگر گروههاي مقاومت بارها تأکيد کرده‌اند که مخالف هرگونه حضور آمريکايي‌ها تحت هر عنواني هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar