ايسنا/ معاون وزير دفاع آمريکا طي سخناني اعلام کرد که روسيه در حال حاضر تهديد بزرگ‌تري به نسبت چين در برابر آمريکا محسوب مي‌شود.

به گزارش اسپوتنيک، «کالين کال» معاون وزير دفاع آمريکا طي سخناني اعلام کرد که روسيه در حال حاضر تهديد بزرگ‌تري به نسبت چين در برابر آمريکا محسوب مي‌شود.
بر اساس اين گزارش، کال گفت: در سال‌هاي آينده، روسيه ممکن است در واقع نماينده اصلي‌ترين چالش امنيتي باشد که ما در حوزه نظامي براي ايالات متحده و قطعاً براي اروپا با آن روبرو خواهيم بود. روسيه به طور فزاينده‌اي حريفي قاطع است که مصمم به افزايش نفوذ جهاني خود و ايفاي نقش مخرب در صحنه جهاني از جمله تلاش براي ايجاد تفرقه در غرب است.
اين مقام ارشد پنتاگون مدعي شد در حالي که چين ممکن است «تهديدي تدريجي» براي واشنگتن و متحدانش محسوب شود، روسيه ممکن است در کوتاه مدت با توجه به رفتارهايش در اروپا، خاورميانه، آسيا و فضاي مجازي به مشکل بزرگ‌تري تبديل شود.
وي مدعي شد: مسکو از نيروي نظامي براي رسيدن به اهداف خود استفاده مي‌کند، از گروه‌هاي نيابتي براي ايجاد هرج و مرج حمايت مي‌کند و نظم بين‌المللي مبتني بر قوانين را تضعيف مي‌کند.
معاون وزير دفاع آمريکا افزود: ايالات متحده همچنان به نظارت دقيق فعاليت‌هاي نظامي روسيه در جناح شرقي ناتو و در منطقه درياي سياه ادامه مي‌دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar