ايسنا/ يک روزنامه عبري زبان جزئيات ماموريت محرمانه يک تيم اسرائيلي-آمريکايي در عراق براي بازسازي مقبره يکي از پيامبران را افشا کرد.

روزنامه تايمز رژيم صهيونيستي در يک گزارش طولاني نوشت: در سال ۲۰۱۷ در دوره‌اي که گروه تروريستي داعش بر منطقه نزديک به مقبره "ناحوم نبي" در کردستان عراق کنترل داشت، اسرائيل عمليات محرمانه‌اي را براي بازسازي مقبره اين پيامبر انجام داد.
اين روزنامه نوشت، ماموريت بازسازي مقبره ناحوم نبي در آوريل ۲۰۱۷ با يک تيم اسرائيلي-آمريکايي در منطقه القوش واقع در شمال شهر موصل عراق اجرا شد. يک سال پيش از اين ماموريت، خبرهايي دال بر اينکه مقبره در آستانه تخريب کامل است و به بازسازي فوري نياز دارد، منتشر شده بودند.
همچنين روزنامه ياد شده نوشت، تيم اسرائيلي-آمريکايي شامل کارشناسان بازسازي معابد يهودي کار بازسازي اين مقبره را که قدمت آن به قرن هفتم پيش از ميلاد مي‌رسد، کاملا محرمانه آغاز کردند و تا پايان نيز اين ماموريت محرمانه باقي ماند.
اين روزنامه عبري زبان افزود: عمليات بازسازي با ورود برخي از اعضاي کارگروه به خاک عراق براي ارزيابي ميزان خسارات وارده به مقبره به ويژه در بخش سقف آن آغاز شد اما آنها پس از مجوز ويژه آريه درعي، وزير امور داخلي سابق، در نهايت موافقت مقامات اقليم کردستان عراق را به دست آوردند.
روزنامه تايمز رژيم صهيونيستي در ادامه نوشت: در حال حاضر مقبره ناحوم نبي براي بازديدکنندگان باز است اما در مورد بازديد اسرائيلي‌ها از اين مقبره اطلاعات دقيقي وجود ندارد.
مقبره ناحوم نبي يکي از مهمترين مکان‌هاي تاريخي شهر القوش در موصل عراق است و ناحوم نبي يکي از پيامبران مشهور بني اسرائيل است که نامش در کتاب‌هاي مقدس ذکر شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar