باشگاه خبرنگاران/ بعد از اعتراف ارتش آمريکا به کشتار کودکان افغان در حمله پهپادي به کابل، برخي از مردم آمريکا خواستار محاکمه بايدن در دادگاه لاهه شدند.

به گزارش ريا نووستي، بعد از فاش شدن کشتار  غيرنظاميان و کودکان افغان در حمله پهپادي  آمريکا در واپسين روز‌هاي خروج از کابل، پنتاگون (وزارت دفاع آمريکا) اين جنايت را پذيرفت با اين حال بسياري از مردم آمريکا مقامات اين کشور را مقصر مي‌دانند و خواستار برخورد شديد با آن‌ها هستند.
برخي از کاربران فضاي مجازي و بينندگان شبکه «فاکس نيوز» آمريکا اعلام کردند ديگر به مقامات اين کشور اطمينان ندارند و «جو بايدن» رئيس‌جمهور اين کشور بايد در دادگاه بين‌المللي لاهه به اتهام جنايت جنگي محاکمه شود.
ارتش آمريکا جمعه اعتراف کرد آخرين حمله اش به افغانستان در تاريخ ۲۹ اوت (هفتم سپتامبر) در کابل که به کشته شدن ۱۰ غيرنظامي از جمله هفت کودک منجر شد، «اشتباهي تأسف بار» بوده است.
رايان کاستنر مشاور ارشد در امور بحران در سازمان عفو بين الملل در همين راستا گفت حملات پهپادي آمريکا اقدامي معمول محسوب مي‌شود و در بيشتر موارد تحقيقات مناسبي در ارتباط با اين حملات انجام نمي‌شود. عفو بين الملل و ديگر گروه‌ها براي انجام دادن تحقيقات درباره اين حملات تلاش مي‌کنند، اما چنين کاري بسيار دشوار است؛ بنابراين بايد بگويم اين الگويي است که ما طي ۲۰ سال گذشته از زمان وقوع حملات ۱۱ سپتامبر، در سراسر جهان شاهدش بوده ايم. ما بايد از راه دور تحقيقاتي در اين زمينه انجام دهيم. گاهي مي‌توانيم در محل حادثه حضور داشته باشيم و گاهي هم ما مي‌توانيم با خانواده‌هاي قربانيان گفتگو کنيم، اما در اغلب موارد هيچ کسي نمي‌تواند وارد اين مناطق شود.
پيشتر ژنرال کنت مک کنزي، فرمانده نيرو‌هاي آمريکايي در افغانستان پيش از خروج کامل از اين کشور اعلام کرده بود بعيد است خودرويي که هدف قرار گرفت و سرنشينان آن که کشته شدند با گروه تندروي داعش خراسان، که تهديدي جدي براي نيرو‌هاي آمريکايي است، در ارتباط باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar