باشگاه خبرنگاران/ در پي اعتراف مارک ميلي مبني بر کشته شدن غيرنظاميان در حمله پهپادي آمريکا در کابل، جمهوريخواهان خواستار استعفاي او شدند.

به گزارش گاردين، پس از اينکه مارک ميلي، رئيس ستاد ارتش آمريکا روز جمعه درخصوص حمله پهپادي نيرو‌هاي آمريکايي در کابل که منجربه کشته شدن  ۱۰ غيرنظامي افغان شد، لب به اعتراف گشود، بسياري آن را باعث از بين رفتن اعتبار او در برهه حساس کنوني دانستند.
ميلي در اعترافات خود اين حادثه را يک تراژدي وحشتناک و دلخراش خواند و مسئوليت آن را پذيرفت.
اما بسياري از مردم و مقامات آمريکا معتقدند که اين حمله ضربه‌اي به اعتبار ميلي به عنوان رئيس ستاد مشترک ارتش در زماني است که او بيشترين نياز را به آن (اعتبار) دارد.
اين در حالي است که اعتبار ميلي در آمريکا در پي اظهارات کتاب جديد افشاگرانه‌اي به خطر افتاده است. در اين کتاب آمده است ژنرال مارک ميلي، رئيس ستاد مشترک ارتش آمريکا، پس از حملات کنگره با چين تماس‌هايي داشت تا به ارتش چين اطمينان دهد حمله‌اي از سوي آمريکا در کار نخواهد بود.
در پي اين اتفاقات، جمهوري خواهان حتي کساني که قبلا از او دفاع مي‌کردند نيز خواستار استعفاي او هستند.
طبق اعلام پنتاگون، فرمانده فرماندهي مرکزي آمريکا (سنتکام) به کشته شدن غيرنظاميان افغانستاني در حمله بيست و نهم اوت کابل که ادعا شده است در آن عناصر تروريستي داعش مورد هدف قرار گرفته بودند، اعتراف کرده است.
در اين حمله که ادعا شده بود چند عضو داعش در آن کشته شدند، ۱۰ غيرنظامي از جمله ۷ کودک کشته شدند.
اين در حالي است که مارک ميلي سه روز پس از اين حادثه گزارشات مبني بر کشتار  غيرنظاميان را رد کرد و تأکيد کرد که اين يک حمله درست بوده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar