باشگاه خبرنگاران/ امامعلي رحمان براي استقبال از مقامات و سران سازمان همکاري شانگهاي، جشني بي نظير در اقامتگاه خود برپا کرد.
 
به نقل از شبکه الحره، «امامعلي رحمان» رئيس جمهور تاجيکستان که اين روز‌ها ميزبان مقامات و رؤساي جمهور عضو «سازمان همکاري شانگهاي» و «سازمان پيمان امنيت جمعي» است، براي استقبال از آنها، ضيافتي منحصر به فرد را در اقامتگاه خود در شهر دوشنبه، پايتخت تاجيکستان ترتيب داد.

بر اساس اين گزارش، براي استقبال از مقامات خارجي که در اين ضيافت شرکت داشتند، ميزهاي پذيرايي بزرگي از ميو‌ه‌هاي فراوان و رنگارنگ تدارک ديده شده بود که در مسير ورود مهمانان به شکلي چشم نواز و خيره کننده چيده و تزئين شده بود.

امامعلي رحمان، رئيس جمهور تاجيکستان در خصوص چرايي برپا کردن اين ضيافت پر هزينه گفت: مي‌خواستم شادي را به ارمغان آورم.همچنين پايگاه «polish news» به نقل از رسانه هاي تاجيکستان گزارش داد اين ضيافت پنجشنبه شب در باغ محل اقامت امامعلي رحمان، رئيس جمهور تاجيکستان برگزار شد و ترکيب هنري و چشم نواز ميوه هاي رنگارنگ، تحسين شرکت کنندگان در اين جشن را برانگيخت. به نوشته اين رسانه ها، در اين مراسم ده ها نوع ميوه هاي رنگارنگ، هندوانه، خربزه، انگورهاي منحصر به فرد، آجيل و مرکبات به نمايش گذاشته شد.

گفتني است پيشتر رسانه‌هاي خبري اعلام کرده بودند نشست مشترک سران کشور‌هاي عضو «سازمان همکاري شانگهاي» و «سازمان پيمان امنيت جمعي» در کاخ نوروز شهر دوشنبه، پايتخت تاجيکستان برگزار مي‌شود.

رسانه‌هاي خبري روز جمعه اعلام کردند بيست و يکمين اجلاس سران سازمان همکاري شانگ‌هاي با حضور سران ۱۲ کشور عضو و ناظر در شهر دوشنبه آغاز شد. نشست سازمان پيمان امنيت جمعي نيز درست روز بعد آن در پايتخت تاجيکستان برگزار شد.

همچنين در اين اجلاس، ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه که به علت آنکه بيش از ده نفر از نزديکانش به کرونا مبتلا شده اند و به همين خاطر خود را قرنطينه کرده است، به شکل مجازي در اين اجلاس شرکت کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar