ايسنا/ بررسي اسناد فاش کرد، شش ماه حفاظت فوق برنامه از چهار فرزند رئيس جمهوري پيشين آمريکا و ديگر مقامات که دونالد ترامپ پيش از ترک کاخ سفيد تاييد کرده بود، يک ميليون و ۷۰۰ هزار دلار خرج روي دست ماليات‌دهندگان گذاشته است.

مجله پيپل ماه ژانويه تاييد کرد که دونالد ترامپ در واپسين لحظات خروج از کاخ سفيد، حفاظت سرويس مخفي از فرزندانش را به مدت شش ماه تمديد کرد که شامل دونالد ترامپ جونيور، ايوانکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر، اريک ترامپ و همسرش لارا ترامپ و تيفاني ترامپ مي‌شد. اين حفاظت شامل حال نوه‌هاي ترامپ هم مي‌شود.

از طرف ديگر يک منبع در سرويس مخفي آمريکا گفت، افرادي خارج از خانواده ترامپ هم حفاظت بيش از حد گرفته‌اند اما او به نام آنها اشاره‌اي نکرد.     

در همين زمينه روزنامه واشنگتن پست گزارش داد، از جمله افرادي که نامشان در ليست حفاظت مازاد آمده است مي‌توان به استيون منوچن، وزير خزانه‌داري سابق، مارک ميدوز، رئيس کارکنان سابق ترامپ و رابرت اوبراين، مشاور امنيت ملي پيشين آمريکا اشاره کرد.

براساس گزارش واشنگتن پست، هزينه بالاي حفاظت ويژه همچنين شامل هزينه ۳۰۰۰ دلاري دولت آمريکا براي هر بليت هواپيما و ۱۱ هزار دلار براي اجاره اتاق‌ها در سفر ماه ژوئن منوچن به خاورميانه مي‌شود. در اين گزارش آمده است: اسناد نشان مي‌دهند که ماليات‌دهندگان آمريکايي بيش از ۵۲ هزار دلار براي حفاظت از يک مولتي ميليونر در يک سفر کاري هزينه کرده‌اند.

براساس اين گزارش، گرچه بودجه ۲.۴ ميليارد دلاري سرويس مخفي براي پوشش اين درخواست حفاظت غيرمعمول کافي بوده است، اما اين اعداد و ارقام باز هم قابل توجه است چون افراد داخل ليست حفاظت ويژه از جمله پسران ارشد ترامپ که نقشي هم در دولت نداشتند، به حدي ثروتمند هستند که خودشان مي‌توانستند هزينه‌هاي حفاظتي را بپردازند.  

سرويس مخفي آمريکا ملزم به حفاظت از روساي جمهوري سابق و همسرانشان تا آخر عمر است، اما تنها وظيفه دارد از فرزندان آنها تا زماني که آنها ۱۶ ساله شوند، حفاظت کند. برخي از روساي جمهور آمريکا بعد از خروج از کاخ سفيد براي مدت زمان بسيار کوتاهي درخواست حفاظت ويژه براي فرزندانشان داشته‌اند اما سن آنها بسيار کمتر بوده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar