مهر/ نيروهاي اشغالگر آمريکايي دهها تروريست داعشي را از زندان تحت کنترل شبه نظاميان وابسته به خود به پايگاه غيرقانوني‌شان در الشدادي منتقل کردند.

به نقل از سانا، نيروهاي اشغالگر آمريکايي دهها تروريست داعشي را که در زندانهاي شبه نظاميان قسد وابسته به واشنگتن، در منطقه قامشلي در شمال سوريه قرار داشتند، به پايگاه غيرقانوني اشغالگران در الشدادي در جنوب الحسکه منتقل کردند.

منابع سوري با اشاره به اين موضوع آنرا را در راستاي سياست هاي کاخ سفيد براي آموزش و سرمايه گذاري روي تروريستها و استفاده از اين تکفيري ها در اقدامات تروريستي که به نفع طرحهاي آن است، دانستند.

منابع اختصاصي به سانا گفتند که بالگردهاي آمريکايي ويژه انتقال نظاميان، در فروگاه اشغالگران آمريکايي در شهر الشدادي در حومه جنوبي حسکه فرود آمدند و در اين بالگردها حدود ۶۰ داعشي قرار داشت که از زندان موسوم به نافکر در شهر قامشلي پس از اينکه واکسن کرونا براي آنها زده شد، به اين پايگاه آورده شدند.

اين منابع اعلام کردند: بيشتر تروريستهايي که منتقل شده اند تابعيت عراقي دارند و در ميان آنها تروريستهاي سعودي و تونسي وجود دارد.

سانا گزارش داد: نيروهاي اشغالگر آمريکايي به طور عمد تروريستهاي داعش را از زندانهاي شبه نظاميان قسد به پايگاههاي اشغالگران آمريکايي در منطقه الجزيره سوريه منتقل مي کنند تا آنها را آموزش داده و مورد حمايت لجستيکي براي انجام اقدامات تروريستي عليه ساکنان منطقه و مواضع ارتش سوريه، قرار دهند.

بر اساس اين گزارش؛ شماري از تروريستها به پايگاه اشغالگران در منطقه التنف در مرز سوريه و اردن براي انجام اقدامات تروريستي ضد مواضع ارتش سوريه و غيرنظاميان منتقل مي شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar