ايسنا/ 41 بازداشتي در زندان‌هاي عربستان که احکام ظالمانه در حق آنها صادر شده و کمترين استانداردهاي دادگاه‌هاي عادلانه در حق آنها رعايت نشده، با اعدام ظالمانه روبرو هستند.

به گزارش سايت  سعودي ليکس، نهادهاي حقوق بشري اعلام کردند، مقامات سعودي از اوايل سال ۲۰۲۱ تاکنون حکم اعدام حدود ۵۰ بازداشتي را اجرايي کردند و ۴۱ بازداشتي ديگر نيز در اين کشور با مجازات اعدام روبرو هستند.
دستگاه قضايي عربستان احکام اعدام ظالمانه‌اي را در حق زندانيان صادر مي‌کند که هيچ شفافيت و عدالتي در آنها نيست و تنها با توجه به اعترافاتي که به زور گرفته شده، صادر شده‌اند.
مقامات سعودي همچنان به اجراي احکام اعدام ظالمانه عليه بازداشتي‌هاي عقيده ادامه مي‌دهند تا جايي که در سال ۲۰۲۰ براي ۲۷ تن و در سال ۲۰۱۹ براي ۱۸۴ تن حکم اعدام صادر کردند. آنها محکوميت‌هاي بين‌المللي و هشدارهاي حقوق بشري را نسبت به تبعات انساني اين اعدام‌ها ناديده مي‌گيرند و دستگاه قضايي عربستان نيز از هرگونه شفافيت و عدالتي تهي است.
دکتر احمد الصويان، رئيس هيئت مديره مجله البيان و رئيس انجمن مطبوعات اسلامي در عربستان يکي از قربانيان مجازات‌هاي ناعادلانه در اين کشور است. او در جريان موج بازداشت‌ها در سپتامبر ۲۰۱۷ بازداشت و به سه سال حبس محکوم شد اما با وجود پايان محکوميتش در سال ۲۰۲۰ همچنان بازداشت است.
در همين رابطه سازمان حقوق بشري "سند" از مقامات عربستان خواست به حقوق بشر و بازداشتي‌ها احترام بگذارند و بازداشتي‌هايي را که دوره محکوميت آنها پايان يافته، آزاد کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar