فارس/ فرستاده ويژه آمريکا در امور يمن با مقامات عُماني و سعودي ديدار کرد و بنا به گزارش‌ها، در اين ديدارها درباره تلاش‌هاي انجام شده براي پايان دادن به جنگ يمن رايزني شده است.

بر اساس اين گزارش، در ديدار مذکور «آخرين تحولات و تلاش‌هاي انجام شده براي پايان دادن به جنگ يمن» مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
ليندرکينگ ديشب نيز در رياض با «محمد آل جابر» سفير عربستان سعودي در يمن ديدار کرد.
بر اساس گزارش «يمن ويس»،  سفارت سعودي در يمن با صدور بيانيه‌اي در همين خصوص اعلام کرد، در اين ديدار درباره  آخرين تحولات رايزني شد.
در ادامه بيانيه مذکور ادعا شده، «اقدامات مشترک براي آتش‌بس، ورود به رايزني‌هاي سياسي براي پايان دادن به رنج ملت يمن، تحقق صلح، امنيت و ثبات در منطقه و يمن» از جمله موارد بحث شده در ديدار بود و عربستان سعودي بر حمايت از فرستاده سازمان ملل براي رسيدن به راه‌حل سياسي فراگير در يمن تأکيد کرد.
بنا به اين بيانيه، عربستان سعودي همچنين بر بازگشت دولت مستعفي به عدن در سريعترين زمان ممکن و تکميل توافق رياض ميان دولت مستعفي و «المجلس الانتقالي الجنوبي» (شوراي انتقالي جنوب ؛ مورد حمايت امارات) تأکيد کرده است.
ائتلاف عربي به رهبري عربستان سعودي از فروردين سال ۱۳۹۴ با ادعاي تلاش براي بازگرداندن رئيس جمهور مستعفي يمن به قدرت، اقدام به تجاوز نظامي عليه يمن و محاصره زميني، هوايي و دريايي اين کشور کرده است.
اين تجاوز نظامي هيچ کدام از اهداف ائتلاف سعودي را محقق نکرده است و فقط با کشته و زخمي شدن هزاران يمني، آواره شدن ميليون‌ها نفر، به بار آمدن خرابي براي زيرساخت‌هاي اين کشور، گسترش قحطي، گرسنگي و بيماري‌هاي واگيردار همراه شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar