مهر/ نماينده دائم روسيه در اتحاديه اروپا طي سخناني به مواضع بروکسل در قبال روسيه انتقاد کرده گفت که تلاش هاي پارلمان اروپا  براي درس آموزي به مردم روسيه، توهين به هوش و توانايي مردم ما است.

به گزارش تاس، «ولاديمير چيژوف» نماينده دائم روسيه در اتحاديه اروپا طي سخناني به مواضع بروکسل در قبال روسيه انتقاد کرده گفت که تلاش هاي پارلمان اروپا براي درس آموزي به مردم روسيه، توهين به هوش و توانايي مردم ما در آزاد انديشيدن آنها تلقي مي شود.
بر اساس اين گزارش، چيژوف که اين سخنان را در واکنش به قطعنامه صادر شده امروز اتحاديه اروپا عليه فرآيند برگزاري انتخابات مجلس دوما روسيه مطرح مي کرد، گفت که اين کشورهاي اروپايي هستند که بايد چگونگي برگزاري انتخابات و روند شفافيت آن را از روسيه ياد بگيرند.
وي تاکيد کرد: ايده اصلي اين قطعنامه اين است که (روسيه) داراي دولت، رئيس جمهور و پارلمان شيطاني است. و برخي ديگر از مردم روسيه خوب و دمکراسي خواه هستند که نمايندگان پارلمان اروپا مي خواهند به آنها در يافتن راهي براي روشنايي کمک کنند. من مطمئن هستم که چنين نگرش متکبرانه اي در برابر کشور ما به عنوان توهين به هوش و توانايي تفکر مستقل آنها تلقي مي شود.
نماينده دائم روسيه در اتحاديه اروپا تاکيد کرد: اگر کسي در بروکسل معتقد است که چنين قطعنامه هايي مي تواند روس ها را به تظاهرات ضد دولتي سوق دهد يا اوضاع کشور ما را به طرق مختلف تحت تأثير قرار دهد؛ من مي گويم که آنها شناخت کمي از روسيه و مردم ما دارند. هموطنان ما به اندازه کافي مسئوليت پذير و داراي بينش سياسي هستند که بدانند چگونه با چنين رفتارهايي برخورد کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar