فارس/ در پی تصمیم رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای لغو انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاستی، برخی گروه‌های فلسطینی با برگزاری انتخابات محلی در کرانه باختری و غزه مخالفت کردند.

«مصطفی البرغوثی» دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین بر مخالفت با انتخابات محلی با وجود لغو انتخابات مجلس قانونگذاری تأکید کرد.

وی خواستار برگزاری انتخابات فراگیر برای سروسامان دادن به صحنه داخلی فلسطین شد و گفت: «بایستی انتخابات به عنوان مقدمه‌ای برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری و شورای ملی برگزار شود به شرط آنکه توافق ملی و فراگیر در اراضی اشغالی وجود داشته باشد».

همچنین جنبش مقاومت مردمی فلسطین بر مخالفت کامل با تصمیم تشکیلات خودگردان برای تعیین زمان جهت برگزاری انتخابات محلی فلسطین و هر گونه اقدامات یکجانبه‌ای که به تشدید دودستگی‌ها در فلسطین منجر می‌شود، تأکید کرد.

این جنبش در بیانیه خود آورده است: «تعیین زمان برای انتخابات محلی در اواخر سال جاری میلادی با تصمیم یکجانبه رام‌الله، شورش علیه توافقنامه ملی و زیرپا گذاشتن تمامی تلاش‌های مربوط به تحقق آشتی ملی است».

در بیانیه مذکور بر ضرورت رایزنی ملی و اهتمام به نتایج گفت‌وگوی ملی در قاهره و بیروت به منظور تسریع در روند تحقق وحدت ملی و پایان دادن به دودستگی‌ها تأکید شده است.

طبق گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، جنبش المجاهدین فلسطین نیز مخالفت خود با تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص برگزاری انتخابات شورای شهر را اعلام و بر ضرورت توافق ملی درباره مسائل ملی و انجام اقدامات عملی جدی به دور از هر گونه تک‌روی از تصمیمات تأکید کرد.

در بیانیه این جنبش با اشاره به مرحله حساس فلسطین بر ضرورت انجام اقدامات عملی و جدی به منظور احیای نهادهای ملی در چارچوب یک استراتژی یکپارچه تأکید شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar