تسنیم/ یک روزنامه نگار یمنی گزارش داد که عربستان از رسیدن هواپیمای امارات به جزیره سقطری یمن جلوگیری کرده است.

به نقل از عربی 21، یک روزنامه نگار یمنی روز دوشنبه فاش کرد که از رسیدن هواپیمای اماراتی به فرودگاه جزیره « سقطری» در غرب اقیانوس هند در سواحل جنوبی یمن جلوگیری شد.

«عبدالله بداهن» روزنامه نگار یمنی اعلام کرد که عربستان سعودی ، هواپیمای اماراتی را که قصد داشت با مسافران یمنی و ملیت‌های مختلف از ابوظبی به سقطری پرواز کند را متوقف کرد.

وی در صفحه فیس بوک خود نوشت: هواپیمای امارات متحده عربی علاوه بر ده‌ها گردشگر خارجی از ملیت‌های مختلف، مسافرانی از جزیره سقطری که در خارج از کشور بودند را حمل می‌کرد.

به گفته این روزنامه نگار، امارات متحده عربی نارضایتی خود را از این اقدام عربستان اعلام کرد که این نارضایتی از افراد وفادار به آن در سقطری کاملا مشهود بود و آن‌ها خواستار تظاهرات در فرودگاه سقطری در روز سه شنبه شدند تا اقدام عربستان سعودی را محکوم کنند.

بداهن در ادامه تاکید کرد: میان عربستان و امارات برخی اختلافات و تنش‌ها وجود دارد که هر از گاهی در سقطری این تنش‌ها تشدید می‌شود و این اختلافات بیش از چیزی است که تاکنون آشکار شده است.

این روزنامه نگاریمنی معتقد است که گذر زمان حقیقت را آشکار می‌کند و به احتمال زیاد بین آنها اختلافات بیشتری وجود دارد و اگر آنها سعی کنند این اختلافات خود را پنهان کنند، شواهد کافی برای تایید این امر وجود دارد و این درحالی است که دو طرف در تلاش هستند تا از افشای این موضوع خودداری کنند.

استان‌های تحت اشغال شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی یمن چند روزی است که صحنه اعتراضات شدید مردمی علیه ناکارآمدی و اوضاع بد معیشتی شده است.

نیروهای شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات متحده عربی در ماه ژوئن سال 2020 شهر «حدیبو» مرکز استان سقطرا در شرق یمن را اشغال و ده‌ها یمنی ساکن این جزیره را به اجبار اخراج کردند.

عربستان با تشکیل ائتلافی از چند کشور عربی به ویژه امارات و با حمایت رژیم صهیونیستی و چراغ سبز آمریکا از سال 2015 کشور فقیر و مسلمان یمن را مورد تاخت و تاز قرار داده و تاکنون هزاران نفر از شهروندان این کشور را به خاک و خون کشانده است.

امارات در ابتدای تجاوز به یمن یکی از متحدان اصلی عربستان بود، ولی با جدا کردن راه خود از سعودیها، چشم به منابع جنوب یمن و جزیره راهبردی سقطری معطوف کرد. ابوظبی با حمایت از شورای انتقالی جنوب که خواهان استقلال این منطقه از دولت مرکزی یمن است، به آتش اختلافات در این کشور فقیر دامن زده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar