فارس/ با توجه به اعلام کناره‌گیری «یوشیهیده سوگا» نخست‌وزیر ژاپن، پارلمان این کشور نخست‌وزیر جدید را در تاریخ چهارم اکتبر (۱۲ مهر) در یک جلسه فوق‌العاده انتخاب می‌کند.

یک رسانه ژاپنی تاریخ برگزاری جلسه رای گیری پارلمان ژاپن برای انتخاب نخست‌وزیر جدید این کشور را منتشر کرد.

خبرگزاری «کیودو» خبر داد، پارلمان ژاپن در تاریخ چهارم اکتبر (۱۲ مهر) یک جلسه فوق‌العاده نخست‌وزیر جدید این کشور رای گیری انجام دهد.

طبق گزارش این رسانه ژاپنی، احتمال می‌رود که انتخابات سراسری پارلمانی در این کشور بعد از رای گیری برای انتخاب نخست‌وزیر جدید، در ماه نوامبر برگزار شود.

دوره پارلمان کنونی ژاپن در تاریخ ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) به اتمام می‌رسد.

خبرگزاری کیودو گزارش داد: «هر کسی در انتخابات درون حزبی ۲۹ سپتامبر (هفتم مهر) حزب حاکم لیبرال دموکراتیک به عنوان نامزد نهایی معرفی شود، انتظار می‌رود در جلسه ویژه (پارلمان) برای تعیین جانشینی یوشیهیده سوگا تعیین شود».

طبق این گزارش، در حال حاضر رقابت اصلی برای نخست‌وزری میان تارو کونو وزیر واکسیناسیون، فومیو کیشیدا وزیر امور خارجه سابق، سانا تاکایچی وزیر ارتباطات سابق و سیکو نودا دبیرکل اجرایی حزب لیبرال دموکراتیک است.

یوشیهیده سوگا نخست‌وزیر ژاپن دوازدهم شهریورماه اعلام کرد که از قدرت کنار می‌رود. سوگا که پس از استعفای «شینزو آبه» نخست‌‎وزیر سابق به دلیل مشکلات مربوط به وضعیت سلامتی وی مسئولیت را برعهده گرفت، شاهد کاهش میزان حمایت از عملکرد خود به زیر ۳۰ درصد بوده در حالی که ژاپن با بدترین موج همه‌گیری دست به گریبان است. 

پیروز انتخابات درون حزبی تقریباً به انتخاب به عنوان نخست‌وزیر به دلیل اکثریت حزب لیبرال دموکرات در مجلس نمایندگان ژاپن اطمینان دارد. 

پیش از این در خبرها آمده بود که دولت ژاپن در حال بررسی برگزاری انتخابات عمومی در ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar