ایکنا/ گروه‌های مختلف مردمی و سیاسی بحرین در پی بیانیه مهم و بی‌سابقه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی بحرین مبنی بر لزوم تحرک، اتحاد و هماهنگی بیش‌ازپیش جریان‌های مخالف رژیم آل خلیفه (معارضه)، حمایت خود را از این بیانات اعلام کردند. 
 

طی چند روز گذشته، این کشور صحنه برگزاری تظاهرات‌هایی در اعلام حمایت از بیانیه شیخ و تأکید بر لزوم آزادی اسرا و اعلام مخالفت با عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی بود. مردم با حمل پلاکاردهایی با مضامین سرسپردگی به آیت‌الله شیخ عیسی قاسم فریاد «لبیک یا فقیه» و الشعب مع القائد: مردم پشت رهبرشان هستند» سر دادند. 

در همین راستا جمعیت ملی-اسلامی الوفاق طی بیانیه‌ای اذعان کرد: همان‌طور که پیش از این تأکید کرده‌ایم، پیمودن راه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم عهد و میثاق این جمعیت است و در وفای به عهد منتظر اشاره ایشانیم. این جمعیت تأکید کرد: الوفاق با عزم و جدیت تمام و احساس مسئولیت دعوت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم مبنی بر ایجاد هماهنگی و کار مشترک با همراهی دیگر مبارزان را لبیک گفته و برای برگزاری کنگره عمومی نیروهای سیاسی بحرین می‌کوشد. 

جریان الوفاء نیز طی بیانیه‌ای با اعلام آمادگی کامل برای هرگونه اقدامی که به هماهنگی بیشتر جریان‌های سیاسی و مردم بحرین منجر شود، تصریح کرد: «ما آمادگی کامل داریم که بیانات حضرت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را جامه عمل بپوشانیم.

در بیانیه اهالی منطقه بنی جمره نیز آمده است: وقتی حرکت فقط برای رضای خدا باشد، نه ارعاب و نه زندان و نه تروریسم نمی‌تواند بین آن و تحقق خواسته‌ها فاصله بیندازد. در این بیانیه تأکید شده است که انقلابیون پشت سر رهبران و شخصیت‌های خود ایستاده‌اند. 

همچنین در بیانیه دیگری که به اسم جوانان ۲۱ منطقه بحرین منتشر شده نیز آمده است: طی ۱۰ سال گذشته از آغاز حرکت، ملت ما فداکاری‌ها و جان‌فشانی‌های زیادی نموده که اگرچه منجر به حوادثی تلخ شده است، اما همه این‌ها در راه وصول و تحقق عزت و کرامت و پایان‌بخشی به سختی‌های بزرگی که ملت تحمل می‌نماید، هیچ است. در این بیانیه خطاب به آیت‌الله شیخ عیسی قاسم آمده: ما منتظر یک اشاره هستیم، ما از آرمان خود دست برنمی‌داریم و هیچ‌یک از مشکلات نمی‌توانند خللی در عزم ما ایجاد کنند؛ و همچنین این جوانان خطاب به جریان‌های سیاسی دیگر نیز اعلام کرده‌اند: ما و شما حامی و یاور خیمه‌ای هستیم که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در این راه برافراشته است.

یادآور می‌شود، در پی بیانیه شیخ عیسی قاسم، شبکه‌های اجتماعی بحرین جان تازه‌ای گرفته و فعالان بحرینی به خصوص در شبکه توییتر اقدام به انتشار دیدگاه‌های خود در خصوص این بیانیه کرده‌اند. کاربران شبکه‌های اجتماعی همچنین نظرات خود را درباره دستیابی به راه‌حلی سیاسی در بحرین یا امکان وقوع مذاکره‌ای بین معارضین و حکومت و خروج از بحران مطرح کرده‌اند و این موج با قوت ادامه دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar