تسنیم/ در حالی که چند روز تا برگزاری انتخابات پارلمانی در آلمان زمان باقی مانده مرکل که آخرین روزهای دوران صدر اعظمی را سپری می‌کند تلاش می‌کند با تعریف و تمجید از نامزد حزبش شانس وی برای پیروزی در این انتخابات را افزایش دهد.

به نقل از "ان تی وی" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در روز 26 سپتامبر( 4 مهرماه) در سخنانی تلاش کرد شانس نامزد صدر اعظمی از حزب خود برای موفقیت در این انتخابات را افزایش دهد.

وی در سخنانی تاکید کرد که در این انتخابات مسائل مهمی مطرح است. از یک سو سیاستی وجود دارد که اقتصاد را تقویت می کند و از سوی دیگر سیاستی که تنها به فکر توزیع است. مرکل تاکید کرد: "آرمین لاشت"، نامزد صدر اعظمی از حزب اتحادیه احزاب متحد مسیحی تصمیمی برای تحقق اولی است.

مرکل در یکی از معدود حضورهای انتخاباتی خود "آرمین لاشت" را به عنوان تضمینی برای اقتصاد قدرتمند در کشور و مشاغل امن معرفی کرد.

وی تاکید کرد: در انتخابات پارلمانی پیش رو در روز یکشنبه این مسئله مطرح است که آلمان را با بهترین های جهان منطبق کنیم. کار خوب و دستمزد خوب تنها در صورتی وجود خواهد داشت که ما جزو بهترین های جهان باشیم.

مرکل افزود: لاشت به عنوان نخست وزیر ایالت نوردراین- وست فالن برای هر جایگاه شغلی بیشتر مبارزه می کند و من معتقدم که به عنوان صدر اعظم هم همین کار را انجام خواهد داد.

وی همچنین درباره لاشت گفت: وی ازبهترین تجهیزات نهادهای امنیتی ، پلیس و ارتش آلمان دفاع می کند.

صدر اعظم آلمان همچنین درباره تشکیل یک ائتلاف از حزب سوسیال دموکرات، سبزها و چپ ها بعد از انتخابات هشدار داده و گفت: این مسئله ضرورت دارد که بعد از بدهی های بالای جدید در دوران کرونا دوباره به ثبات مالی سابق برگردیم. من فکر نمی کنم که ائتلافی از این احزاب بتواند این کار را انجام دهد.

مرکل همچنین تاکید کرد: لاشت همان شخصی است که رفاه آلمان و امنیت این کشور برای سال های آینده را تضمین خواهد کرد.

لاشت هم در این کمپین انتخاباتی بر لزوم کاهش بارهای مالی بر شرکت ها که در دوران کرونا آسیب دیده اند تاکید کرده و گفت: باید در این راستا سرمایه گذاری شده و جایگاه های کاری ایجاد شود. هم زمان آلمان باید یک کشور بی طرف در قبال مسئله آب و هوا شود.

وی همچنین بر لزوم تضمین امنیت داخلی و خارجی آلمان تاکید کرد.

"آنگلا مرکل"، صدراعظم در حال خروج از قدرت در آخرین جلسه پارلمان آلمان که چندی پیش برگزار شد هم تصویری درخشان از سابقه دولتش ترسیم کرد تا به این ترتیب از نامزد حزب خود حمایت کند.

وی البته اعلام کرد که برای او فرقی نمی کند که چه کسی بر این کشور حکومت کند، اما در عین حال گفت: بهترین راه برای کشور ما یک دولت به رهبری احزاب متحد مسیحی و "آرمین لاشت" به عنوان صدر اعظم این کشور است.

مرکل همچنین گفت: چنین دولتی ثبات، اطمینان، اعتدال و میانه روی را تضمین خواهد کرد و دقیقا همان چیزی است که آلمان به آن نیاز دارد.

در آغاز مبارزات انتخاباتی اتحادیه احزاب متحد مسیحی در برلین هم "آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان "آرمین لاشت"، نامزد صدراعظمی از اتحادیه احزاب متحد مسیحی را مورد حمایت قرار داده و اعلام کرده بود که حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی باید مشترکاً برای روی کار آمدن دولت دیگری به‌رهبری این اتحادیه با آرمین لاشت به‌عنوان صدراعظم آینده مبارزه کنند.

وی این شعار را اعلام کرد: "همراه با آرمین لاشت به‌عنوان صدراعظم آینده جمهوری فدرال آلمان".

نتایج نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که اولاف شولاز، نامزد صدر اعظمی از حزب سوسیال دموکرات بیشترین شانس برای تصاحب کرسی صدر اعظمی در آلمان را دارد.

انتخابات پارلمانی آلمان در تاریخ 26 سپتامبر (4 مهرماه) برگزار می شود.

با اعلام کناره گیری مرکل، این کشور باید شاهد آغاز دوره‌ای جدید باشد.

مرکل اعلام کرده که در دور بعد نامزد صدراعظمی آلمان نخواهد شد و بعد از چهار دور تکیه زدن بر کرسی قدرت می خواهد این سمت را تحویل شخص دیگری بدهد.

مرکل از سال 2005 به این سو، چهار دوره پیاپی صدراعظم آلمان و بیش از هر سیاستمدار دیگری در این سمت بوده است.

رهبران و مسئولان اتحادیه احزاب متحد مسیحی رای به نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمی آینده آلمان از اتحادیه احزاب متحد مسیحی دادند.

مقامات حزب سبز آلمان هم به اتفاق آراء، "آنالنا بائربوک" را به عنوان نامزد صدراعظمی آینده کشورشان از این حزب انتخاب کردند.

«اولاف شولتز» که در حال حاضر وزیر دارایی آلمان و معاون مرکل است هم از سوی حزب سوسیال دموکرات با گرایش چپ میانه به عنوان نامزد پُست صدراعظمی این کشور معرفی شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar