مهر/ نمایندگان ویژه روسیه، چین و پاکستان در جریان گفتگوهایی که در کابل داشتند؛ با طالبان در زمینه حفظ تماس ها به نفع صلح و ثبلت در افغانستان، به توافق رسیدند.

وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه از توافق مسکو، پکن و اسلام آباد با طالبان برای حفظ تماس ها به نفع صلح و رفاه افغانستان خبر داد.

گفته می شود که این توافق در جریان مشورت هایی حاصل شد که در کابل، میان نمایندگان ویژه این سه کشور و نخست وزیر کابینه موقت طالبان انجام شده است.

طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه، طالبان بر تمرکز ویژه بر افزایش رابطه با روسیه، چین و پاکستان تاکید و از نقش سازنده این سه کشور در تقویت صلح و ثبات در افغانستان تقدیر کرده است.

تشکیل دولت فراگیر در افغانستان و توسعه روابط اقتصادی با این کشور، از دیگر محورهای گفتگوهای انجام شده در کابل عنوان می شود.

پیشتر، «منصور احمد خان» سفیر پاکستان در افغانستان گفته بود که به محض اینکه دولت موقت طالبان قدرت خود را تثبیت کند، اسلام آباد می خواهد به کابل در تلاش برای افزایش امنیت، کمک کند.

از سوی دیگر، لیز تراس وزیر خارجه انگلیس گفته است که می خواهد در حاشیه اجلاس سازمان ملل متحد و در دیدار با همتایان روس و چینی خود، از آنها بخواهد که با اتخاذ رویکردی واحد در قبال نوع تعامل با طالبان موافقت کنند تا به این ترتیب، مانع از تبدیل این کشور به پناهگاهی برای گروه های تروریستی شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar